Страхування. Що таке страхування?

Один з розділів на порталі ЛІГА.Money присвячено страхуванню. Тут містяться статті про страхування, в яких ми допомогаємо читачам розібратись з цією фінансовою послугою.

Що таке страхування? За законодавством це виключний вид діяльності, який може здійснювати фінансова установа, що має ліцензію на провадження страхової діяльності від Національного банку України. Аби страти страховою компанію, фінустанова має надати документи, що підтверджують наявність у неї власного капіталу у ліквідних активах, що достатній для виконання взятих на себе зобов’язань за страховими договорами.

Найчастіше українців цікавлять статті про страхування авто. Адже цей вид страхування найбільш поширений в Україні. Річ у тім, що за законодавством поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів зобов’язаний мати кожен водій автомобіля, що приймає участь у дорожньому русі. Такий поліс водії укладають щороку. За ним страхова компанія бере на себе обов’язок здійснити страхову виплату за збитки, завдані застрахованим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди іншому учаснику дорожнього руху. В рамках цього полісу максимальний ліміт виплати за збиток завданий майну складає 130 тисяч гривень, а відповідальність за збиток завданий життю та здоров’ю інших осіб – 260 тисяч гривень.

Аби допомогти читачам розібратись, де оформити страхування, ми публікуємо матеріали з особливостями укладення електронних договір обов’язкового цивільно-правового страхування. Адже це перший вид страхування, який українці можуть оформити онлайн, без візиту до страхової компанії. Для цього необхідно самостійно ввести дані про себе та автомобіль і здійснити оплату на сайті обраної страхової компанії або сайті-агрегаторі. Після цього поліс страхування прийде на вашу електронну пошту. Також він з’явиться в Єдиній централізованій Базі Даних МТСБУ і ви зможете перевірити його валідність на сайті Моторного Бюро. Також дані про страхування автоматично оновлюються у додатку "ДІЯ" в розділі документів водія.

Важливо розуміти, що для споживачів, котрі уклали поліс автоцивілки у електронному вигляді під час врегулювання ДТП буде доступною лише можливість укладення електронного європротоколу. Це спосіб самостійного врегулювання ДТП без виклику поліції. Для цього обидва учасники аварії, що дійшли згоди у тому, хто винен в аварії, оформлюють європротокол, вносячи до нього дані про себе, авто та обставини аварії. В мобільному додатку можна також обрати схему аварії, що найбільше відповідає конкретному випадку або намалювати свою та завантажити до системи. Після цього дані європротокол надсилається страховим компаніям винуватця ДТП та потерпілого. А страховик здійснює виплату страхового відшкодування.

Ще одним масовим видом є медичне страхування. Такий поліс найчастіше купують для своїх працівників представники підприємств та інші роботодавці. Однак укласти поліс медичного страхування може й фізична особа, звернувшись до страхової компанії, що має ліцензію на відповідний вид страхування та досвід у цій галузі.