Платіжна картка з кредитним лімітом. Кредит онлайн без відмов

Кредитна картка: як обрати найвигіднішу і найзручнішу

Кредитна картка (кредитка) - це банківська платіжна картка з кредитним лімітом, тобто максимальною сумою кредитних коштів, яку може витратити користувач картки. Картка є найбільш гнучким кредитним продуктом. За допомогою кредитних карток можна зручно розраховуватись за товари та послуги, на які не вистачає власних коштів. Також картка дозволяє знімати готівку в банкоматах. На відміну від кредитів на особисті цілі ліміт на кредитній картці є відновлювальним – тобто, якщо ви використали і потім погасили певну суму кредитних коштів, ви можете знову скористатися ними в межах ліміту.

ЛІГА.Money для цілей порівняння визначає три загальні сценарії використання кредитки:

 1.     Короткі запозичення на 1-2 місяці на пільгових умовах;
 2.     Подібно кредиту на 12 місяців для безготівкової оплати товарів та послуг;
 3.     Подібно кредиту готівкою на 12 місяців.

На ЛІГА.Money ви можете обрати найвигіднішу кредитну картку з найнижчою реальною річною ставкою для сценарію, який найкраще підходить саме вам.

Види кредитних карток

Картка з невеликим кредитним лімітом

Таку картку банк може оформити навіть безкоштовно, але кредитний ліміт стартуватиме з 500 грн та залежатиме від історії ваших відносин з банком і наданої йому інформації. Така картка стане у нагоді для зручного шопінгу, якщо ви плануєте сплачувати повну суму боргу впродовж пільгового періоду. У цьому випадку доцільно обирати картку з комфортним пільговим періодом (наприклад, 60 днів) і невисокою платою за оформлення та обслуговування. Але переконайтеся, що  процентна ставка не є надто високою.

Картка з великим кредитним лімітом

Оформлення такої картки обійдеться вам дорожче, але і ліміт може становити до 200 000 грн. Якщо картка потрібна для дорогих покупок, за які доведеться довго розплачуватися, шукайте найнижчу реальну річну процентну ставку, яка застосовується після пільгового періоду.

Звертаємо увагу на основні умови

 •         Пільговий період. Це певна кількість днів (зазвичай від 30 до 90), протягом яких за користування кредитними коштами нараховується дуже низький процент (так звана пільгова ставка) – найчастіше 0,01% річних. Зверніть увагу: обов’язковою умовою пільгового періоду є використання кредитних коштів для безготівкових оплат торговим організаціям (наприклад, для оплати в магазинах, готелях та  інтернеті).
 •         Реальна річна процентна ставкаЦе показник реальної вартості кредиту з урахуванням всіх процентів, комісій, платежів за послуги третіх осіб (наприклад, страховика) і строків всіх цих витрат. Порівнюйте і обирайте кредитну картку з найнижчою реальною річною процентною ставкою для того сценарію, що найкраще описує, як ви будете користуватися кредиткою.
 •         Звичайна процентна ставка – ставка, яка є більшою за пільгову та  зазвичай схожа на ставку для кредиту на особисті цілі. Вона застосовується, якщо витрачену з кредитки суму не повернули до кінця пільгового періоду або не виконали інші умови пільгового періоду - наприклад, ви зняли готівку з кредитки чи перерахували кошти на картку іншої людини. Будьте уважні: деякі банки встановлюють умови перерахунку процентів за звичайною (високою) ставкою замість пільгової (низької) за весь пільговий період на всю суму запозичення у разі неповного повернення боргу до кінця пільгового періоду. Навіть залишок заборгованості на 1 грн може спричинити високі процентні витрати.
 •  Комісії. Банк може стягувати комісію за видачу кредитки, а також щорічно чи щомісяця стягувати фіксовану суму за її обслуговування. Деякі комісії залежать від того, як часто ви користуєтеся кредиткою, – наприклад, комісія може не стягуватися, якщо ви розрахувалися нею понад 10 разів за певний місяць. Також часто стягуються високі комісії за зняття готівки з кредитної картки (наприклад, 3-4% від суми, знятої в банкоматі).
 •  Кредитний ліміт залежить від рівня ваших доходів і можливості їх підтвердити, а також від вашого рішення. Вам не обов’язково погоджуватися на максимальний ліміт, який пропонує банк. Якщо вам важко втриматися від спонтанних покупок, не погоджуйтесь на ліміт, який перевищує вашу місячну зарплатню.
 • Мінімальний щомісячний платіж. Як правило, банки встановлюють розмір мінімального щомісячного обов’язкового платежу – наприклад, 5% від суми боргу або 100-500 грн. Якщо мінімальний платіж не сплачено, банк може змінити умови вартості, нарахувати пеню чи штраф, а також вимагати повного повернення кредиту.

Як не помилитися при виборі картки?

 •         Якщо ви плануєте користуватися пільговим періодом, то ви повинні бути дуже дисциплінованими та щомісяця виплачувати повну суму заборгованості. Інакше, борг зростатиме, а ви платитимете великі проценти.
 •         Обирайте кредитну картку на ЛІГА.Money з низькою реальною річною процентною ставкою відповідно до потрібного вам сценарію користування. Переконайтеся, що ви знаєте суму і конкретну дату, до якої треба внести платіж.
 • Приєднайтеся до системи он-лайн банкінгу обраного банку та слідкуйте за станом погашення кредитної заборгованості.
 •         Якщо ви часто подорожуєте, зверніть увагу на умови конвертації валют і зняття готівки в банкоматах за кордоном.
 •         Обережно ставтесь до маркетингових хитрощів, які стимулюють вас витрачати більше (наприклад, кешбек і бонусні програми).

Популярні запитання

Якою буде вартість кредитування?

Станом на початок січня 2021 року реальна річна процентна ставка за кредитними картками, представленими на ЛІГА.Money, становить для типового споживача  від 0,00% до 4,07% для сценарію 1 (повернення кредиту в межах пільгового періоду), від 11,40% до 59,48% для сценарію 2 (кредит на 12 місяців для безготівкової оплати), від 11,40% до 73,25% для сценарію 3 (кредит на 12 місяців із використанням коштів готівкою).

Що може завадити вам отримати кредитку?

Зазвичай картку з невеликим лімітом можуть отримати навіть  офіційно непрацевлаштовані. Проблеми можуть виникнути, якщо у вас погана кредитна історія та були невиплати за іншими кредитами.

Маєте інші запитання? Поставте їх нам: [email protected]

 

 

На сайті ЛІГА.Money доступні для порівняння чотири кредитні програми: кредит на житло, кредит на авто, кредит на особисті цілі та кредитна картка.

Платіжні кредитні картки є найпоширенішим фінансовим інструментом, яким користуються українці. Кількість активних кредитних карток перевищує кількість населення України, що свідчить про те, що люди зазвичай використовують кілька кредитних карток одразу. Зокрема, це дебетова картка, яку банк оформляє споживачу в рамках зарплатного проекту. Додатково до неї фінустанова може видати ще одну, але вже кредитну картку для клієнта і відкрити кредитний ліміт. Його розмір, як правило, складає половину розміру зарплати споживача.

Також платіжну картку видають клієнту під час оформлення депозитного рахунку. На цю карту клієнту нараховуватимуть відсотки, згідно депозитної програми.

Однак, основна маса кредитних карток відкривається для клієнтів  як окремий фінансовий інструмент. При цьому працівник банку заповняє анкету клієнта і відкриває йому кредитний ліміт. За загальним правилом, розмір кредитного ліміту не має перевищувати половини офіційного доходу клієнта. Однак для клієнтів, що мають тривалу історію стосунків з банком і чий розмір щомісячного доходу підтверджено історією обігу за іншими рахунками клієнта в цьому банку, кредитний ліміт може бути збільшено. Більшість банків пропонують клієнтам встановити мобільний додаток, за допомогою якого клієнт може керувати власним рахунком: збільшити чи зменшити кредитний ліміт. Також можна подати запит на збільшення ліміту і тим самим отримати експрес кредит на картку. Найбільш вірогідний та найдешевший варіант отримати кредит онлайн без відмов – через збільшення кредитного ліміту. Однак для цього клієнт мусить мати бездоганну кредитну історію, не допускати прострочення платежів та заборгованості за кредитною карткою понад встановлений графік погашення.

Порівняти кредитні картки можна за допомогою кредитного калькулятору ЛІГА.Moneу. Для цього споживач має обрати один з трьох існуючих сценаріїв отримання позики на кредитну картку. Можна скористатись кредитом в рамках пільгового періоду 30-60 днів. Тоді скористатись кредитом можна майже безкоштовно або під дуже невисоку ставку.

Також обрати кредитну картку можна для отримання кредиту для оплати онлайн товарів та послуг. Погасити такий кредит можна протягом року рівними частинами чи за класичною схемою погашення.

Також кредитна картка дозволяє отримати гроші готівкою, знявши їх з картки. Погашати таку позику також можна протягом дванадцяти місяців, вносячи гроші на отриману кредитну картку.

Аби обрати дійсно вигідну кредитну карту слід орієнтуватись на розмір реальної річної відсоткової ставки, що враховує не лише розмір плати за користування кредитними коштами, а й одноразові та регулярні комісії та додаткові платежі, що змущений буде сплачувати позичальник за користування позикою. Зараз в Україні існує єдиний онлайн інструмент порівняння реальної річної відсоткової ставки, і це ЛІГА.Money.

Банки-партнери, чиї кредитні продукти розміщено на сайті регулярно перевіряють та підтверджують актуальність ставок. Також чесність та прозорість умов кредиту перевіряється у рамках дослідження методом "таємного покупця", яке здійснюється за підтримки проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".  За результататми дослідження банки отримають відзнаки, стосовно того, чи прозорі та чесні умови його кредитів, чи не використувує банк приховані комісії та як здійснює роботу по захисту прав споживачів. Кількість банків-партнерів проекту постійно зростає, а отже споживачі можуть розраховувати на вибір серед кращих кредитних пропозицій.