Телефонують від імені податківців. В Україні з'явилася нова схема шахрайства

19.04.2021, 12:14
Телефонують від імені податківців. В Україні з
Фото: depositphotos.com

Шахраї телефонують підприємцям від імені посадових осіб податкової служби та пропонують перерахувати кошти

У Державній податковій службі попередили українців про нову схему шахрайства, яка з'явилася нещодавно. Про це повідомляється на Facebook-сторінці ДПС.

Як діють зловмисники

Шахраї телефонують підприємцям від імені посадових осіб податкової служби та пропонують перерахувати кошти.

"Будьте пильними та обережними! Останнім часом фіксуємо зростання випадків шахрайства з боку псевдоподатківців. Мають місце факти, коли підприємцям телефонують невідомі особи від імені посадових осіб податкової служби та пропонують перерахувати кошти. Наголошуємо, ДПС взаємодіє з платниками податків лише у рамках закону", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, аферисти телефонували підприємцям Запорізької області від імені начальника головного управління ДПС у цьому регіоні Романа Афонова. Вони пропонували перерахувати певну суму коштів за розв’язання тих чи інших питань.

У ДПС звертають увагу на те, що спілкування з платниками податків може відбуватися в різних форматах – особисто, поштою, онлайн, телефоном.

"Однак в жодному з цих випадків вам не телефонуватиме ані керівник служби, ані його заступники. Тим більше, предметом обговорення не може бути переведення коштів", – підкреслюють у ДПС.

Що робити у разі надходження подібних пропозицій

У разі надходження від "представників податкової" пропозицій, особливо щодо перерахування коштів, необхідно звертатися до правоохоронних органів.

"Будьте обережними та критично ставтеся до "прохань" псевдоподатківців. У разі надходження подібних звернень, одразу ж повідомляйте правоохоронні органи", – зазначається у повідомленні.

У разі появи сумнівів щодо правомірності дій працівників податкових органів можна зателефонувати до відділу з питань запобігання та виявлення корупції у відповідному регіоні.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі