Захист акаунтів у соцмережах. Чому це важливо для фінансової безпеки

14.04.2021, 12:20
Захист акаунтів у соцмережах. Чому це важливо для фінансової безпеки - Фото
Фото: pixabay.com

Шахраї можуть заволодіти грошима осіб, які нехтують захистом власних акаунтів у соцмережах

Захист власних акаунтів у соцмережах є важливим з фінансової точки зору, оскільки шахраї можуть заволодіти грошима осіб, які нехтують правилами безпеки. Про це йдеться у повідомленні кіберполіції.

Як можуть діяти зловмисники

Шахраї можуть писати своїм потенційним жертвам в особистих повідомленнях, видаючи себе за представників (працівників) самої соцмережі. Важливо пам'ятати, що представники соцмережі ніколи не писатимуть в особистих повідомленнях, а лише на пошту, вказану під час реєстрації.

Крім того, хакери можуть зламати акаунт вашого друга і видавати себе за нього. Якщо друг просить гроші через соцмережу – необхідно зателефонувати йому та перевірити інформацію.

Зловмисники також можуть створювати фейкові сторінки фізичних чи юридичних осіб для отримання від своїх жертв конфіденційної інформації.

Правила безпечного використання соцмереж

Щоб мінімізувати ризики, пов'язані з користуванням соцмережами, варто дотримуватися таких правил безпеки:

- не варто нехтувати двофакторною аутентифікацією, адже це найкращий захист акаунтів. Двофакторна аутентифікація – це технологія, що забезпечує ідентифікацію користувачів за допомогою комбінації двох різних компонентів (наприклад, це може бути введення паролю, а потім ще й коду з sms);

- необхідно використовувати складний пароль, різний для кожної соцмережі;

- не варто заходити до своїх акаунтів з чужих пристроїв;

- не можна пересилати приватні фото або фотокопії документів, адже у разі зламу ці приватні дані опиняться у зловмисників;

- краще налаштувати в соцмережах обмеження видимості інформації, яку ви публікуєте. Наприклад так, щоб її могли бачити лише друзі.

Що робити тим, хто все ж став жертвою шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі