Зарплата 12 000 грн та майже 30 000 вакансій: як бізнес виходить з карантину

06.07.2020, 17:49
Зарплата 12 000 грн та майже 30 000 вакансій: як бізнес виходить з карантину - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

За даними, зібраними Opendatabot, після пом’якшення карантинних обмежень кількість вакансій збільшилася, а рівень заробітної плати - навпаки

На початку липня бізнес почав поступово виходити з карантину, а на сайтах з пошуку роботи - з'являтися нові вакансії. Opendatabot оприлюднив інфографіку про вакансії та зарплату, на яку можуть розраховувати ті, хто шукає роботу.

Ще на початку березня на порталі work.ua було опубліковано 54 000 вакансій. Вже до кінця квітня їх кількість скоротилася більш ніж удвічі. Та найбільш кризовим для роботодавців став початок травня: у цей період було розміщено трохи більше 16 000 нових вакансій. Але з середини травня крива вакансій пішла вгору - з початку липня окрім 43 838 вже розміщених на сайті вакансій з'явилося ще близько 30 000 нових.

За словами засновника work.ua Артура Міхно, за відсутності повторної кризи зростання числа робочих місць можна очікувати вже у четвертому кварталі цього року, а через рік є всі шанси, що ринок праці повернеться до становища початку 2020 року.

Натисніть, щоб збільшити:

вакансії (work.ua)

Дещо подібна ситуація склалася й у сфері ринку IT-фахівців - з тією різницею, що криза припала не на травень, а на середину квітня, коли для шукачів було всього 4126 вакансій. Потім потреба в ІТ-шниках зростала і до початку липня збільшилася майже вдвічі - зараз на сайті djinni.co є 6533 пропозиції.

А ось кількість ІТ-фахівців, які шукають роботу, постійно зростала з початку карантину. Якщо в середині березня на порталі було розміщено 17 500 вакансій, то тепер їх більше 21 000.

Натисніть, щоб збільшити:

IT-вакансії (djinni.co)

Щодо рівня заробітної плати, то тут роботодавці та кандидати змогли віднайти "золоту середину". Якщо у перші тижні карантину шукачі порталу robota.ua претендували на 15 000 грн, то зараз їхні вимоги знизилися у середньому до 12 000 грн. Цю ж суму готові платити й роботодавці, хоча ще на початку карантину пропонували майбутнім працівникам середню зарплату у розмірі 13 000 грн.

Натисніть, щоб збільшити:

середня зп (robota.ua)

Те, що бізнес поступово відновлюється від коронавірусної кризи, підтвердив у зверненні й директор департаменту статистики та звітності Національного банку Юрій Половнев. За його словами, настрої бізнесу у червні покращилися, а щомісячний індекс очікування ділової активності зріс на 10 пунктів, сягнувши позначки у 46 пунктів (для порівняння - у липні минулого року він становив 52,4 пункти).

ДОВІДКА. Щомісячний індекс очікувань ділової активності Нацбанк запровадив у серпні минулого року. Розраховується він на підставі опитувань українських підприємств реального сектору економіки. Нейтральним є значення індексу у 50 пунктів - все, що знаходиться вище цієї позначки, вважається позитивними очікуваннями, а нижче - негативними.
  • У червні експерти порталу robota.ua дослідили, які вакансії стали найбільш затребуваними у період карантину та скільки готові платити роботодавці.

Рекомендуємо прочитати: Карантин та фриланс. Компанії збільшують бонуси, але вакансій стало менше

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі