Запрацював сервіс автоматичного призначення пенсій. Що це та як працює

02.07.2020, 12:27
Запрацював сервіс автоматичного призначення пенсій. Що це та як працює - Фото
Ілюстративне фото: unsplush.com

Зараз подати заяву до Пенсійного фонду можуть лише ті, хто має електронний цифровий підпис, але у майбутньому доступ планують спростити

Відтепер пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку.  Додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду не потрібно. 

А для майбутніх пенсіонерів фонд запровадив нову послугу - сервіс автоматичного призначення пенсій. Нова послуга дозволяє тим, хто ще не отримує пенсію, надати усю необхідну інформацію для її призначення завчасно та в електронному вигляді.  Щоб оформити пенсію без відвідування Фонду, достатньо буде мати кваліфікований електронний підпис та відскановані копії документів, повідомляє прес-офіс Міністерства цифрової трансформації.

Сервісом з автоматичного призначення пенсій може скористатися кожен, хто ще не отримує пенсійні виплати, але хоче, щоб у майбутньому вони нараховувалися автоматично.

Як це працює

Щоб оформити автоматичне нарахування пенсій, необхідно:

  1. авторизуватися на порталі Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
  2. заповнити анкету-заяву на автопризначення пенсії (зазначити паспортні дані тощо).
  3. вкласти скан-копії документів, що підтверджують право на отримання пенсії (трудової книжки, документів про освіту або проходження військової служби тощо). Усі ці копії документів можна також завчасно подати до ПФУ особисто у паперовому вигляді.
  4. підписати анкету та направити її на розгляд до ПФУ, натиснувши кнопку "Сформувати заяву".

Після обробки анкети заявник отримує повідомлення про автоматичне нарахування пенсії, дату виплат та її розмір. У прес-офісі Мінцифри стверджують, що незабаром послуга буде також доступна і для тих користувачів, які наразі не мають КЕП, - вони зможуть реєструватися на порталі, використовуючи BankID або вбудовану систему електронної ідентифікації (id.gov.ua).

Перший спосіб (BankID) передбачає авторизацію користувача через банк, послугами якого той користуєтеся, а другий (id.gov.ua) - використання будь-якого з сервісів: КЕП, BankID чи MobileID за бажанням.

Зараз сервіс працює у тестовому режимі. На 1 липня заяви на автоматичне нарахування пенсій подали 813 потенційних пенсіонерів.

  • 8 квітня Кабмін затвердив автоматичне нарахування пенсій у період карантину та впродовж 30 днів після його закінчення.
  • 3 травня в уряді ухвалили законопроект про автоматичне нарахування пенсій за віком та запровадження електронних трудових книжок.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі