Mastercard: У І кварталі 2020-го онлайн оплати зросли на 8%, безконтактні - на 7%

30.04.2020, 18:15
Mastercard: У І кварталі 2020-го онлайн оплати зросли на 8%, безконтактні - на 7%  - Фото
Безконтактні платежі

Користувачі активно розраховувалися безконтактно в продуктових магазинах, аптеках та за доставку товарів

У І кварталі 2020 року українці розраховувалися на 7% більше безконтактно і на 8% частіше онлайн у порівнянні з IV кварталом 2019 року, повідомила керівниця напрямку PR та комунікацій представництва Mastercard в Україні Олександра Гонтар. 

Кількість онлайн-оплат у продуктовому ритейлі за картками Mastercard зросла на 12% за перший квартал. А в таких категоріях, як покупка техніки і електроніки, зростання ще більш значне - кількість онлайн-транзакцій збільшилася на 44% у порівнянні з попереднім кварталом.

Українці обирають цифрові і безконтактні оплати як найбільш зручні та безпечні. “Ми бачимо не тільки відсутність скорочення, а й зростання в окремих категоріях платежів - таких, як безконтактні оплати і онлайн-комерція. Змінюється досвід споживача, він стає все більш цифровим, що забезпечує йому максимальну безпеку”, - прокоментувала дані генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові Інга Андреєва.

Сплеск цифрових сервісів та онлайн-оплат, коли більшість людей знаходиться вдома, цілком очікуваний. “Наше дослідження Digitalization Trust Survey в 2019 році показало, що 58% української аудиторії, власників банківських рахунків, вже користуються платіжними додатками і визнають, що це швидко і зручно. Це один з найвищих показників серед опитаних країн Європи”, - говорить Юрій Батхін, віце-президент з розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові. Більше платіжними додатками користуються тільки в Австрії (67%), а найближчі показники - у Польщі (57%) і Сербії (52%).

Згідно зі статистикою НБУ, кількість безконтактних карт в Україні за 2019 рік зросла вдвічі - до 8,6 млн. Мережа POS-терміналів в Україні налічує 330 000 пристроїв, 90% з них підтримують безконтактні оплати картками і гаджетами.

  • Нацбанк проводить консультації з банками і переговори з платіжними системами, щоб знизити тарифи на безготівкові платежі. В Україні тариф на еквайринг один з найвищих в Європі: 2% з кожної операції плюс щомісячна абонентська плата.

  • Ліміт оплати для безконтактних (з PayPass) карт Visa без аутентифікації власника збільшили з 1000 до 1500 грн.

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі