Зловмисник за допомогою вірусу привласнив майже мільйон гривень коштів громадян
Правоохоронці викрили шахрая, який за допомогою комп'ютерного вірусу зламував облікові записи мобільних телефонів громадян і потім викрадав їх гроші. Про це йдеться у повідомленні кіберполіції.
Як діяв зловмисник
31-річний чоловік використовував шкідливе програмне забезпечення для зламу облікових записів та доступу до телефонних книг користувачів. Використовуючи персональні дані, він здійснював віддалений перевипуск sim-карт. Разом із доступом до sim-карт потерпілих зловмисник отримував доступ і до їхнього онлайн-банкінгу, звідки привласнював гроші.
Попередньо встановлено, що від шахрайських дій фігуранта постраждали близько 100 осіб. Загальна сума збитків – близько мільйона гривень.
За місцем проживання зловмисника правоохоронці провели обшук та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та банківські картки. Усе вилучене направлено на проведення відповідних експертних досліджень.
Чоловікові оголосили про підозру у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу. Зловмиснику загрожує позбавлення волі від трьох до восьми років. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.
Як захиститися від шахраїв
Аби захиститися від подібного шахрайства, у кіберполіції радять:
- створювати надійні складні паролі, що містять літери, цифри та символи;
- відключити послугу віддаленої заміни sim-карти;
- бажано мати окремий фінансовий номер, який не використовується для спілкування та не прив’язаний до соціальних мереж;
- звертатися до мобільного оператора у разі зникнення мобільного зв’язку на тривалий час.
Куди звертатися
Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.
Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.
За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]
Нагадування ЛІГА.Money
Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.
На початку грудня у кіберполіції порадили, як не бути обманутим при продажу товарів в інтернеті.
Також на початку грудня стало відомо, що в Україні з'явився новий вид фінансового шахрайства.
Коментарі