Виведення з обігу монети та деяких купюр. Де і як довго можна буде їх обміняти

01.10.2020, 10:35
Виведення з обігу монети та деяких купюр. Де і як довго можна буде їх обміняти - Фото
Монети та банкноти, що виводяться з обігу (фото: Національний банк)

Монети 25 копійок та банкноти старих зразків до 2003 року можна буде обміняти протягом трьох років

З 1 жовтня українці не зможуть використовувати при розрахунках готівкою монети номіналом 25 копійок і банкноти старих зразків до 2003 року, однак їх можна буде обміняти протягом найближчих трьох років. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного банку.

Регулятор зазначає, що з 1 жовтня 2020 року ці грошові знаки перестануть бути платіжними засобами та вилучатимуться з готівкового обігу.

Від сьогодні всі магазини, ресторани, заклади сфери побуту не прийматимуть такі монети і банкноти при готівкових розрахунках за товари та послуги. Залишки монет і банкнот підприємства торгівлі повинні здати до 16 жовтня нинішнього року в каси банків для подальшого зарахування на їх розрахункові рахунки.

У той же час українці протягом найближчих трьох років зможуть без обмежень безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок і банкноти гривні старих зразків до 2003 року на інші монети і банкноти всіх номіналів в сумах, кратних 10 копійкам:

- у всіх відділеннях українських банків – протягом першого року з дати вилучення їх з обігу (до 30 вересня 2021 року включно);

- в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – протягом трьох років з дати вилучення цих монет і банкнот з обігу (до 30 вересня 2023 року включно).

У Нацбанку називають серед головних переваг вилучення монет номіналом 25 копійок і старих банкнот зразків до 2003 року:

- спрощення розрахунків готівкою;

- позитивний економічний ефект;

- підвищення якості готівки в обігу.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі