Виплати вкладникам банків-банкрутів. Скільки українці отримали від ФГВФО за січень

17.02.2021, 11:29
Виплати вкладникам банків-банкрутів. Скільки українці отримали від ФГВФО за січень - Фото
Фото: pixabay.com

Сума гарантованого відшкодування одному вкладнику складає до 200 000 грн

У січні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив вкладникам неплатоспроможних банків 31,8 млн грн відшкодування. Про це йдеться у повідомленні ФГВФО.

За грудень такі виплати склали 17 млн грн, а за весь 2020 рік – 390,7 млн грн.

Скільки коштів акумульовано Фондом гарантування

Загальна сума коштів, акумульованих Фондом на 1 лютого 2021 року, склала 16,954 млрд грн (на 1 січня – 16,022 млрд грн).

За січень від регулярного збору, який сплачують банки, до Фонду надійшло 1,114 млрд грн (за весь 2020 рік – 4,066 млрд грн).

На 1 лютого учасниками Фонду гарантування вкладів були 72 діючих банки (на 1 січня – 73 банки). Наразі триває ліквідація 47 неплатоспроможних банків, ліквідацію 50-ти завершено.

Сума відшкодування вкладникам

Незалежно від кількості вкладів, які були у громадянина в банку-банкруті, сума гарантованого відшкодування одній особі не перевищить 200 000 грн.

Для повернення коштів понад гарантовану суму (200 000 грн) вкладник повинен заявити про свої кредиторські вимоги до банку (відповідну форму заяви можна знайти на сайті Фонду).

Вимоги кредиторів погашаються за рахунок коштів, що надходять від продажу активів (майна) неплатоспроможного банку.

Як здійснюються виплати від Фонду гарантування вкладів

Виплати вкладникам збанкрутілих банків Фонд здійснює через автоматизовану систему, до якої підключені банки-агенти ФГВФО.

Фонд починає виплати гарантованого відшкодування не пізніше ніж через 20 робочих днів з моменту визнання того чи іншого банку неплатоспроможним.

Отримати кошти від Фонду можна у будь-якому відділенні одного з банків-агентів, пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.

Виплати здійснюються протягом усього періоду ліквідації банку до моменту припинення функціонування цієї фінустанови як юридичної особи.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі