Виплати вкладникам банків-банкрутів. Скільки українці отримали від ФГВФО за 2020 рік

15.01.2021, 17:12
Виплати вкладникам банків-банкрутів. Скільки українці отримали від ФГВФО за 2020 рік - Фото
Фото: depositphotos.com

За грудень 2020 року вкладники збанкрутілих банків отримали від ФГВФО 17 млн грн

За 2020 рік Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив вкладникам банків-банкрутів 390,7 млн грн. Про це йдеться у повідомленні ФГВФО.

У тому числі за грудень такі виплати склали 17 млн грн.

Скільки коштів акумульовано Фондом гарантування

Загальна сума коштів, акумульованих Фондом на 1 січня 2021 року, склала 16,022 млрд грн.

За 2020 рік від регулярного збору, який сплачують банки, до Фонду надійшло 4,066 млрд грн.

На 1 січня 2021 року учасниками Фонду гарантування вкладів були 73 діючих банки. Наразі триває ліквідація 46 неплатоспроможних банків, раніше ліквідували 50 банків.

Як отримати виплати від Фонду гарантування вкладів

Виплати вкладникам збанкрутілих банків Фонд здійснює через автоматизовану систему, до якої підключені банки-агенти ФГВФО.

Фонд починає виплати гарантованого відшкодування не пізніше ніж через 20 робочих днів з моменту визнання того чи іншого банку неплатоспроможним.

Отримати кошти від Фонду можна у будь-якому відділенні одного з банків-агентів, пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.

Виплати можна отримати протягом усього періоду ліквідації банку до моменту припинення функціонування цієї фінустанови як юридичної особи.

Сума відшкодування

Незалежно від кількості вкладів, які були у громадянина в банку-банкруті, сума гарантованого відшкодування одній особі не перевищить 200 000 грн.

Для повернення коштів понад гарантовану суму (200 000 грн) вкладник повинен заявити про свої кредиторські вимоги до банку (відповідну форму заяви можна знайти на сайті Фонду).

Вимоги кредиторів погашаються за рахунок коштів, що надходять від продажу активів (майна) неплатоспроможного банку.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У грудні стало відомо, що за листопад депозити фізичних осіб у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів збільшилися на 7,33 млрд грн.
  • Також у грудні у Фонді гарантування вкладів повідомили, що у 2021 році сума гарантій за вкладами може бути збільшена вдвічі.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі