Виплати вкладникам банків-банкрутів. Скільки українці отримали від ФГВФО з початку року

20.10.2020, 12:20
Виплати вкладникам банків-банкрутів. Скільки українці отримали від ФГВФО з початку року - Фото
Офіс Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (фото: LIGA.net)

З початку 2020 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив вкладникам банків-банкрутів майже 200 млн грн

За вересень вкладники банків-банкрутів отримали від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб компенсаційні виплати на суму 29,8 млн грн, а за січень-вересень цього року – 191,5 млн грн. Про це повідомляється на сайті ФГВФО.

Скільки коштів акумульовано Фондом гарантування

Загальна сума коштів, акумульованих Фондом гарантування вкладів на 1 жовтня 2020 року, склала 14,806 млрд грн.

За січень-вересень 2020 року від регулярного збору, який сплачують банки, до Фонду надійшло 2,975 млрд грн. 

На 1 жовтня 2020 року учасниками Фонду гарантування вкладів були 73 діючих банки. Наразі триває ліквідація 50 неплатоспроможних банків, раніше було ліквідовано 46 банків.

Як отримати виплати від Фонду гарантування вкладів

Гарантовані виплати вкладникам неплатоспроможних банків Фонд здійснює через автоматизовану систему виплат, до якої підключені банки-агенти ФГВФО.

Фонд починає виплати гарантованого відшкодування не пізніше ніж через 20 робочих днів з моменту визнання того чи іншого банку неплатоспроможним.

Отримати відшкодування від Фонду можна у будь-якому відділенні одного з банків-агентів, пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.

Виплати можна отримати протягом усього періоду ліквідації банку до моменту припинення функціонування цієї фінустанови як юридичної особи.

Максимальна сума відшкодування

Незалежно від кількості вкладів, які були у громадянина в банку-банкруті, сума гарантованого відшкодування одній особі не перевищить 200 000 грн.

Для повернення коштів понад гарантовану суму (200 000 грн) вкладник повинен заявити про свої кредиторські вимоги до банку (форму заяви можна знайти на сайті Фонду).

Вимоги кредиторів погашаються за рахунок коштів, що надходять від продажу активів (майна) неплатоспроможного банку.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У вересні Рада з фінансової стабільності схвалила механізм реструктуризації боргів Фонду гарантування вкладів, у результаті чого сума виплат вкладникам збанкрутілих банків може збільшитися з 200 000 грн до 600 000 грн.

  • На початку жовтня у Фонді гарантування вкладів надали роз'яснення щодо отримання виплат вкладниками у разі втрати або заміни паспорта.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі