Виплати за лікарняними. У Мінсоцполітики роз'яснили, чи є затримки з фінансуванням

30.11.2020, 14:35
Виплати за лікарняними. У Мінсоцполітики роз
Фото: depositphotos.com

Фонд соцстрахування вчасно здійснює фінансування виплат за лікарняними

У Міністерстві соціальної політики запевняють, що Фонд соцстрахування не допускає затримок із фінансування лікарняних, оплата здійснюється вчасно та в повному обсязі. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Мінсоцполітики.

"У зв’язку з заявою одного зі спікерів у програмі "Право на владу" на телеканалі "1+1" щодо затримок виплат лікарняних українським працівникам офіційно заявляємо, що Фондом соціального страхування України фінансування допомоги з тимчасової непрацездатності (лікарняні) та допомоги при вагітності та пологах здійснюється вчасно та в повному обсязі. Наразі у Фонді відсутні затримки з фінансування за всіма статтями видатків", – зазначається у повідомленні.

Яка ситуація з фінансуванням

На 27 листопада Фонд соцстрахування профінансував надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями до 23 листопада включно.

Відповідно до закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", робочі органи фонду здійснюють фінансування страхувальників для виплати ними матеріального забезпечення своїм працівникам протягом десяти робочих днів після надходження заяви від роботодавця.

Як отримати допомогу від Фонду соцстрахування

Аби отримати допомогу від Фонду соціального страхування, працівник повинен передати своєму роботодавцю листок непрацездатності, на підставі якого здійснюється формування заяви-розрахунку.

Слідкувати за станом усіх виплат від ФССУ застраховані особи можуть у Telegram-каналі https://t.me/socialfund, де в оперативному режимі оновлюється інформація про здійснене фінансування за тегом #фінансування_оперативно.

Фонд соцстрахування перераховує кошти для виплати допомоги працівникам на рахунок страхувальника (тобто роботодавця). Саме роботодавець повинен здійснити виплату громадянину у найближчий після дня призначення допомоги термін, встановлений для виплати зарплати, або ж одразу після отримання коштів від ФССУ.

Дізнатись, чи перераховані вже кошти роботодавцю, застраховані особи можуть з щоденної звітності ФССУ про стан фінансування страхувальників у тому ж Telegram-каналі https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників.

Чи збільшились виплати у жовтні

У жовтні зафіксовано значне зростання кількості листків непрацездатності, наданих на оплату до Фонду соцстрахування.

Кількість лікарняних листків, які надійшли у минулому місяці на оплату до Фонду соціального страхування, збільшилася на 48,9% у порівнянні з вереснем (Фонд соцстрахування у жовтні прийняв на оплату понад 396 000 листків непрацездатності на загальну суму 1,2 млрд грн).

"Динаміка збільшення кількості лікарняних та днів непрацездатності застрахованих осіб спостерігається з початку осені. Відповідно зростають видатки Фонду на фінансування допомоги з тимчасової втрати працездатності", – зазначають у Фонді соцстрахування.

  • У вересні у Фонді соцстрахування повідомили, які суми виплат за лікарняними українці отримали з початку року.

  • На початку листопада у Фонді соцстрахування роз'яснили, як отримати виплати за лікарняним листком.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі