Виплати ФОПам по 8000 грн. У Мінсоцполітики назвали найпоширеніші міфи

30.12.2020, 15:08
Виплати ФОПам по 8000 грн. У Мінсоцполітики назвали найпоширеніші міфи - Фото
Фото: depositphotos.com

Допомога ФОПам та найманим працівникам є безповоротною, але не всі громадяни про це знають

У Міністерстві соціальної політики розповіли про найбільш поширені міфи, пов'язані з виплатою одноразової допомоги 8000 грн фізичним особам-підприємцям, а також найманим працівникам юридичних осіб та ФОПів. Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

"На жаль, ми бачимо велику кількість міфів (пов'язаних з такими виплатами), які жахають наших громадян", – сказав він.

Які міфи найбільш популярні

Серед підприємців та найманих працівників нерідко поширюються такі чутки щодо виплат:

- допомога оподатковується. За словами Віталія Музиченка, це один з видів державної соціальної допомоги, який не підлягає оподаткуванню. При цьому податків не сплачує ані отримувач допомоги, ані його роботодавець;

- таку допомогу у майбутньому доведеться повертати. У Мінсоцполітики підкреслюють, що вона безповоротна і повинна компенсувати частину недоотриманого прибутку (доходу) ФОПів або найманих працівників у період дії карантинних обмежень;

- отримувачів допомоги перевірятимуть державні органи. Як роз'яснили у Мінсоцполітики, вже на етапі подачі заяви проводиться перевірка, чи має право той чи інший ФОП або найманий працівник на отримання цієї допомоги. Додаткових перевірок підприємців чи громадян проводитись не буде;

- за отриманням такої допомоги найманий працівник може звертатися як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи, де він працює за сумісництвом. У Мінсоцполітики підкреслюють, що звертатися за такою допомогою можна лише за основним місцем роботи.

Серед інших міфів, які не відповідають дійсності:

- роботодавець може звільнити співробітника, який отримав таку допомогу;

- ці кошти потрібно буде віддати роботодавцю;

- потрібно буде відпрацьовувати ці гроші після карантину.

Коли виплачуватиметься така допомога

Громадяни, які подали заяву на отримання допомоги по 8000 грн до 28 грудня, зможуть отримати кошти ще в поточному році. Громадяни, які подадуть заяви у період з 28 до 31 грудня, отримають допомогу вже на початку 2021 року.

"Виділених ресурсів достатньо для забезпечення виплат абсолютно всім категоріям громадян, які визначені законодавством і мають право на їх отримання", – підкреслив Віталій Музиченко.

Хто має право на отримання допомоги

Право на отримання одноразової допомоги від держави по 8000 грн мають не лише фізичні особи-підприємці, але й наймані працівники юридичних осіб та ФОПів.

Зокрема, це ФОПи, які:

- на 10 грудня 2020 року зареєстровані як ФОП 3 місяці і більше (перевірити час реєстрації можна за посиланням https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search), та у 2020 році сплатили єдиний соціальний внесок за себе не менше ніж за 3 місяці;

- не є одночасно фізособою-підприємцем та найманим працівником.

А також це наймані працівники, які:

- на 10 грудня 2020 року працюють за основним місцем роботи у роботодавця, діяльність якого тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів;

- середня заробітна плата яких за третій квартал 2020 року не перевищує 30 000 грн на місяць.

Допомога надається відповідно до закону "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України COVID-19".

Як звернутися за допомогою

Заява на отримання одноразової допомоги заповнюється виключно в електронній формі з використанням Єдиного державного порталу електронних послуг або з використанням мобільного застосунку Порталу Дія.

Заяву на отримання виплати одноразової допомоги застрахованим особам можна подати з 14 до 31 грудня 2020 року включно.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У середині грудня у Пенсійному фонді роз'яснили, хто має право на отримання від держави 8000 грн допомоги.

  • Також у середині грудня у Державній податковій службі роз'яснили, в яких випадках держава може вимагати повернення допомоги 8000 грн.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі