Як нараховуються лікарняні та на які виплати можна розраховувати

18.09.2020, 10:45
Як нараховуються лікарняні та на які виплати можна розраховувати - Фото
Ілюстративне фото: Роман Балук

З початку нинішнього року українцям виплачено понад 6 млрд грн за лікарняними листками

У Фонді соціального страхування роз'яснили, як нараховуються виплати за лікарняними листками і скільки українці отримали таких виплат з початку року. Про це повідомила прес-служба Фонду.

Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності у серпні збільшився на 18,7% у порівнянні з аналогічним місяцем 2019 року до 324,15 грн (в розрахунку на один день).

Всього за січень-серпень Фонд соцстрахування направив на такі виплати близько 6,1 млрд грн.

Сума виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається виходячи з середньоденної зарплати працівника.

Середньоденна зарплата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати (на яку нараховано єдиний соціальний внесок), на кількість календарних днів зайнятості в розрахунковому періоді без урахування днів, невідпрацьованих з поважних причин.

Ці виплати здійснюються Фондом соцстрахування, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності та до моменту одужання або до встановлення інвалідності. Перші п'ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця.

Залежно від страхового стажу розмір допомоги становить:

- 50% середньої зарплати – для застрахованих осіб, які мають страховий стаж до 3 років;

- 60% середньої зарплати – для осіб, які мають страховий стаж від 3 до 5 років;

- 70% середньої зарплати – для осіб, які мають страховий стаж від 5 до 8 років;

- 100% середньої зарплати – для осіб, які мають страховий стаж понад 8 років;

- 100% середньої зарплати – для осіб, які мають пільги відповідно до законодавства, у тому числі, які є постраждалими учасникам Революції Гідності за страховими випадками, що настали в період з 25 липня 2018 року.

  • У травні Фонд соцстрахування повідомив про скорочення заборгованості з виплати лікарняних та декретних майже на третину.

  • У серпні Фонд соцстрахування провів перевірки правомірності видачі громадянам лікарняних у першому півріччі і виявив низку порушень.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі