Ризики невиплати пенсій. У комітеті Ради розповіли про проблеми Пенсійного фонду

25.09.2020, 11:05
Ризики невиплати пенсій. У комітеті Ради розповіли про проблеми Пенсійного фонду - Фото
Фото: depositphotos.com

У Верховній Раді занепокоєні фінансовим станом Пенсійного фонду

Бюджет Пенсійного фонду розбалансований, а подальше погіршення фінансового стану ПФ може призвести до виникнення проблем з виплатою пенсій. Про це йдеться у повідомленні комітету Верховної Ради з питань соціальної політики.

"З огляду на збереження негативних тенденцій щодо нарощування заборгованості Пенсійного фонду України перед єдиним казначейським рахунком за отримані позички, у Казначейства немає законодавчих підстав надавати Фонду позики наприкінці бюджетного періоду, у зв'язку з чим у Фонду можуть виникнути ризики, пов'язані з виплатою пенсій", – зазначається у повідомленні з посиланням на дані Державної казначейської служби.

Основні проблеми ПФ

За словами голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галини Третьякової, основні проблеми в діяльності Пенсійного фонду такі:

- бюджет Фонду залишається дефіцитним. У 2021 році видатки держбюджету на фінансування виплати пенсій та покриття дефіциту ПФ складуть 203,8 млрд грн;

- на 1 вересня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску склала 20,5 млрд грн;

- постійно дотуючи Пенсійний фонд, держава досі не має ефективного механізму контролю за діяльністю та стратегією розвитку ПФ (згідно зі статтею 60 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вищим органом управління Пенсійного фонду є правління, до складу якого входять по п'ять представників від держави, застрахованих осіб та роботодавців).

Доходи та витрати ПФ

23 вересня в комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики відбулася нарада з питань діяльності Пенсійного фонду. У ній взяли участь представники офісу омбудсмена, Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Пенсійного фонду, Державної казначейської служби та Конфедерації роботодавців України.

У ході зустрічі озвучили такі дані:

- доходи Пенсійного фонду за січень-серпень 2020 року склали 299,6 млрд грн, у тому числі 121,9 млрд грн – кошти держбюджету, а 177,7 млрд грн – власні кошти ПФ, отримані у вигляді надходжень від сплати єдиного соціального внеску;

- загальні витрати ПФ на пенсійні та інші виплати за цей період склали 315,6 млрд грн.

Скільки пенсіонерів в Україні

На 11 вересня в Україні 11 241 834 пенсіонери.

Обслуговування пенсіонерів здійснюється в 601 сервісному центрі ПФ.

З 1 липня впроваджена послуга автоматичного призначення пенсій при досягненні пенсійного віку. Нею вже скористалося 7 200 осіб.

Окрім того, проводиться масштабне переведення паперових пенсійних справ в електронну форму для спрощення роботи з пенсіонерами.

  • У липні стало відомо про те, скільки пенсіонерів в Україні отримують пенсії понад 10 000 грн.

  • 16 вересня Кабмін ухвалив постанову, що передбачає введення з 1 липня 2021 року доплат до пенсії (по 400 грн на місяць) для осіб від 75 до 80 років.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі