Водіїв можуть примусити платити судам за оскарження штрафів

12.05.2020, 16:56
Водіїв можуть примусити платити судам за оскарження штрафів  - Фото
Фото: kyivcity.gov.ua.

В Україні немає прецедентного права, однак на практиці суди вимагатимуть у водіїв сплатити судовий збір

Водії при оскарженні штрафів будуть платити судовий збір, заявив ЛІГА.Money юрист Володимир Владимиров з фірми "Алєксєєв, Боярчуков та партнери".

Закон не зобов’язує це робити, але таке рішення 18 березня 2020 року ухвалила Велика палата Верховного Суду у справі № 543/775/17.

Нині судовий збір за оскарження адміністративних стягнень не сплачується. Але суди дослухаються до рішення Верховного Суду і вимагатимуть цього збору як за перше оскарження в суді, так і подальше оскарження судових рішень.

“Відтепер судова практика буде така, що за подання апеляційної чи касаційної скарги необхідно сплатити судовий збір 630 грн чи 840 грн відповідно (ставка залежить від розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу)”, - пояснив юрист.

Позиція Верховного Суду не має такої сили, як пряма норма права, але вона буде застосовуватись на практиці, каже Владимиров. Він прогнозує, що суди відмовлятимуть в апеляційному чи касаційному розгляді справ без судового збору. Проте декілька верховних суддів, які брали участь у розгляді цієї справи, висловили незгоду з остаточним рішенням Верховного Суду та підписали окрему думку про його незаконність.

  • Раніше водій звернувся до місцевого суду з позовом про визнання протиправною та скасування поліцейської постанови про адмінпорушення. Суд задовольнив вимоги людини і скасував цю постанову. Управління поліції подало апеляційну скаргу, але апеляційний суд не розглядав її через несплату судового збору. Касаційну скаргу поліції на це не задовольнили - таке рішення виніс Верховний Суд.

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон 566-IX, який скасовує нарахування штрафних балів за порушення правил дорожнього руху, зафіксованих у автоматичному режимі. Штрафи доведеться оплачувати грошима.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі