Під час карантину українці розмістили на депозитах майже 30 млрд грн

19.06.2020, 10:52
Під час карантину українці розмістили на депозитах майже 30 млрд грн - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Люди не лише не забирали гроші з рахунків і депозитів, а й відкривали нові вклади

Обсяг вкладів населення з початку карантину збільшився на 28,7 млрд грн. На 1 червня загальна сума на депозитах і рахунках українців дорівнювала 529,8 млрд грн, повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). На 1 травня сума банківських вкладів українців становила 524,33 млрд грн, а на 1 квітня – 520,24 млрд грн. 

депозити в банках

За словами Олени Дещені, директора департаменту дистанційної та інспекційної діяльності банків ФГВФО, побоювання Фонду щодо зменшення кількості депозитів  через пандемію коронавірусу не виправдалися. "Значного відтоку коштів із депозитів у цей період не було, навпаки, обсяг вкладів з початку року навіть вийшов у плюс", – зазначає вона. 

Підтверджує її слова й Національний банк – у щотижневому звіті від 17 червня регулятор зазначає, що сума депозитів у гривні поступово зростає, лише протягом останнього тижня вона збільшилася на 0,3%.

 (bank.gov.ua)

З моменту введення карантину (17 березня) незначний відтік грошових коштів з депозитів спостерігався лише у середині та наприкінці березня, а також у середині травня. У квітні дещо скоротилися вклади в іноземній валюті. 

У прес-службі Фонду підкреслюють, що це тривало недовго та на загальну позитивну тенденцію не вплинуло: від початку року обсяг вкладів населення збільшився на 55,4 млрд грн (11,7%) у порівнянні з показниками минулого року. Причому така динаміка була характерна і для 2019 року – тоді сума депозитів зросла на 36,1 млрд грн (8,2%).

Для аналізу Фонд використав дані 74 банків, які є його учасниками. На сьогодні це всі українські банки, крім Ощадбанку.

  • 1 лютого сума вкладів на рахунках фізичних осіб досягла 487,3 млрд грн.
  • 25 травня ФГФВО повідомив, що вклади населення за депозитами збільшилися на 4 млрд грн.

Рекомендуємо прочитати: Вступ Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відклали

 

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі