Під час карантину українці розмістили на депозитах майже 30 млрд грн

19.06.2020, 10:52
Під час карантину українці розмістили на депозитах майже 30 млрд грн - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Люди не лише не забирали гроші з рахунків і депозитів, а й відкривали нові вклади

Обсяг вкладів населення з початку карантину збільшився на 28,7 млрд грн. На 1 червня загальна сума на депозитах і рахунках українців дорівнювала 529,8 млрд грн, повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). На 1 травня сума банківських вкладів українців становила 524,33 млрд грн, а на 1 квітня - 520,24 млрд грн. 

(fg.gov.ua)

За словами Олени Дещені, директора департаменту дистанційної та інспекційної діяльності банків ФГВФО, побоювання Фонду щодо зменшення кількості депозитів  через пандемію коронавірусу не виправдалися. "Значного відтоку коштів із депозитів у цей період не було, навпаки, обсяг вкладів з початку року навіть вийшов у плюс", - зазначає вона. 

Підтверджує її слова й Національний банк - у щотижневому звіті від 17 червня регулятор зазначає, що сума депозитів у гривні поступово зростає, лише протягом останнього тижня вона збільшилася на 0,3%.

 (bank.gov.ua)

З моменту введення карантину (17 березня) незначний відтік грошових коштів з депозитів спостерігався лише у середині та наприкінці березня, а також у середині травня. У квітні дещо скоротилися вклади в іноземній валюті. 

У прес-службі Фонду підкреслюють, що це тривало недовго та на загальну позитивну тенденцію не вплинуло: від початку року обсяг вкладів населення збільшився на 55,4 млрд грн (11,7%) у порівнянні з показниками минулого року. Причому така динаміка була характерна і для 2019 року - тоді сума депозитів зросла на 36,1 млрд грн (8,2%).

Для аналізу Фонд використав дані 74 банків, які є його учасниками. На сьогодні це всі українські банки, крім Ощадбанку.

  • 1 лютого сума вкладів на рахунках фізичних осіб досягла 487,3 млрд грн.
  • 25 травня ФГФВО повідомив, що вклади населення за депозитами збільшилися на 4 млрд грн.

Рекомендуємо прочитати: Вступ Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відклали

 

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі