Як коронакриза вплинула на українську економіку – дослідження

01.09.2020, 10:45
Як коронакриза вплинула на українську економіку – дослідження - Фото
Фото: depositphotos.com

Центр економічної стратегії проаналізував вплив коронакризи на українську економіку

Фахівці Центру економічної стратегії (ЦЕС) проаналізували, якою з початку карантину була динаміка користування POS-терміналами в торгових мережах, як змінювалася мобільність громадян, вартість оренди житла, ситуація на ринку праці, а також споживання електроенергії. Про це йдеться в дослідженні ЦЕС.

"Зробили трекер економічних змін під час пандемії", – наголошується в повідомленні.

Кількість операцій через POS-термінали в торгових мережах під час жорсткого карантину (у березні-квітні) зменшилася на 26%. Однак вже з кінця квітня цей показник почав активно відновлюватися і зараз він на 10% перевищує рівень докарантинного лютого.

У той же час карантинні обмеження практично не вплинули на кількість онлайн-операцій через систему "Приват24".

Натисніть, щоб збільшити

кількість транзакцій через пос-термінали

Інфографіка: Центр економічної стратегії

Мобільність населення в частині відвідування громадянами продуктових магазинів та аптек після різкого зниження у березні-квітні відновилася у серпні до докарантинного рівня. Це ж стосується відвідування українцями інших торгових точок та закладів сфери розваг. Однак відвідування робочих місць у серпні стабілізувалося на рівні, який на 20% нижче докризового.

Натисніть, щоб збільшити

мобільність відновилась

Інфографіка: Центр економічної стратегії

Вартість оренди квартир знижувалася з середини березня до першої половини травня. Після цього даний показник перейшов до зростання і в серпні вартість оренди однокімнатних квартир відновилася до докризового рівня, а двокімнатних та трикімнатних квартир – перевищила докарантинні показники.

Натисніть, щоб збільшити

вартість оренди квартир

Інфографіка: Центр економічної стратегії

Що стосується ситуації на ринку праці, то кількість вакансій та резюме на сайтах rabota.ua та work.ua зменшувалася з середини березня до другої половини квітня. Потім ці показники почали зростати і кількість резюме на початку липня на 10% перевищила показник докарантинного лютого. Протягом липня-серпня кількість резюме дещо знизилася, що може бути пов'язано з періодом відпусток.

При цьому кількість вакансій на ринку праці продовжує зростати після досягнення мінімуму у другій половині квітня. Зараз цей показник лише на 5% менше, ніж в докарантинном лютому.

Натисніть, щоб збільшити

вакансії в карантин

Інфографіка: Центр економічної стратегії

Споживання електроенергії почало різко знижуватися у другій половині березня, падіння тривало до кінця квітня. У травні почалося відновлення, а в серпні був досягнутий рівень докризових кінця лютого – початку березня. "Споживання електроенергії відновилося до докарантинних показників. Це відображає роботу всієї економіки", – наголошується у повідомленні.

Натисніть, щоб збільшити

темпи споживання електроенергії

Інфографіка: Центр економічної стратегії

Центр економічної стратегії – це неурядовий дослідницький центр з питань економічної політики, заснований у травні 2015 року. Центр займається дослідженням різних напрямків державної економічної політики.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі