Вклади у банківських металах. Чи гарантуються такі депозити державою

07.07.2021, 14:45
Вклади у банківських металах. Чи гарантуються такі депозити державою - Фото
Фото: LIGA.net

Банківські метали – це золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені до найвищих проб відповідно до світових стандартів

Споживачі фінансових послуг можуть розміщувати депозити у банках не лише у національній чи іноземних валютах, а й у банківських металах. У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб розповіли, чи гарантуються такі депозити державою.

Що таке банківські метали

Банківські метали – це золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів, у зливках чи порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів.

Види вкладів у банківських металах

Інвестування у банківські метали є одним із способів заощаджень, який реалізується шляхом купівлі зливків або інвестиційних монет, відкриття депозитного або поточного рахунку.

Практика такого інвестування в Україні не дуже поширена, тому необхідно попередньо з’ясувати, чи надає той чи інший банк відповідні послуги.

Відкрити депозитний рахунок у банківських металах можна з фізичною поставкою металу або без неї. Перший варіант передбачає придбання вкладником в банку металу або внесення зливків в касу, а другий (без фізичної поставки) – конвертацію банком грошових коштів вкладника у віртуальні грами металу з подальшим зарахуванням на депозитний рахунок.

Чи гарантуються вклади у банківських металах

Повернення вкладу у банківських металах відбувається або шляхом виплати у вигляді зливків, або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом Національного банку (згідно з умовами укладеного з банком договору).

Відповідно до частини 4 статті 26 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", у випадку визнання банку неплатоспроможним Фонд гарантування вкладів не відшкодовує кошти за вкладами у банківських металах.

У договорі вкладу (рахунку) у банківських металах має обов'язково вказуватися інформація про непоширення на такі вклади гарантій ФГВФО.

Які вклади захищені Фондом

У разі банкрутства того чи іншого банку вкладник цієї фінустанови, який мав депозит у гривні чи іноземній валюті, отримає від ФГВФО відшкодування в межах 200 000 грн (незалежно від кількості вкладів, які були у громадянина в банку-банкруті).

Під гарантії ФГВФО підпадають не лише вклади фізичних осіб на вказану суму, але й кошти на карткових рахунках громадянина (у тому числі це рахунки, на які він отримує зарплату, пенсію, стипендію та інші виплати).

Крім того, гарантуються Фондом вклади фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Однак існують вклади, які не гарантуються державою (і це не лише вклади у банківських металах). Повний перелік таких депозитів міститься у частині 4 статті 26 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі