Створений зловмисниками вірус викрадав конфіденційні дані користувачів інтернету
Співробітники кіберполіції викрили двох чоловіків, які створили та продавали шкідливе програмне забезпечення для викрадення конфіденційної інформації, у тому числі даних банківських карт. Про це йдеться у повідомленні кіберполіції.
Як діяли зловмисники
Двоє жителів Вінниці 20 та 28 років створили вірус, який викрадав конфіденційні дані користувачів інтернету, зокрема паролі, дані банківських карт та електронних гаманців. Шкідливе програмне забезпечення було непомітним для антивірусних програм.
Свою розробку злочинці продавали на хакерських форумах у Darknet. Один примірник вірусу коштував понад 80 000 грн. Попередньо встановлено, що таким чином правопорушники встигли заробити понад 250 000 грн.
Працівники поліції встановлюють потерпілих осіб та суму завданих збитків.
За місцями проживання фігурантів правоохоронці провели обшуки та вилучили комп’ютерну техніку, що використовувалася у протиправній діяльності.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Слідчі дії тривають.
Як захистити інформацію
Аби убезпечити свої ґаджети та комп’ютерну техніку від потрапляння шкідливого програмного забезпечення, у кіберполіції радять:
- не переходити за сумнівними посиланнями, у тому числі за тими, що надходять в електронних листах та месенджерах;
- завантажувати додатки та програмне забезпечення тільки з перевірених джерел;
- використовувати надійні, складні паролі, окремі для кожного облікового запису.
Серед інших порад, дотримання яких дозволить не стати жертвою шахраїв:
- не пересилати у месенджерах конфіденційну інформацію та фото документів;
- не використовувати фінансовий номер телефону для авторизації у соцмережах та не розміщувати його на платформах оголошень;
- частіше користуватись мобільним інтернетом від стільникового оператора, а не публічними Wi-Fi мережами.
Нагадування ЛІГА.Money
Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.
У грудні стало відомо, як шахраї привласнюють гроші українців під виглядом виконавчої служби.
Також у грудні стало відомо, що в Україні з'явився новий вид фінансового шахрайства.
Коментарі