Частка проблемних активів у банківському секторі знижується другий місяць поспіль
Частка проблемних активів в українському банківському секторі у жовтні знизилася з 45,6% до 43,4%, тоді як у липні 2017 року цей показник сягав максимального значення у світі – 58%. Про це повідомляє Національний банк.
"Суттєве зниження стало можливим завдяки роботі державних банків з очищення балансів від проблемних активів", – зазначається у повідомленні.
Як саме держбанки здійснюють очищення балансів
У жовтні державний ПриватБанк списав із балансу 38 млрд грн непрацюючих кредитів, під які було раніше сформовано 100% резервів. У результаті частка проблемних активів у Приватбанку знизилася з 79,2% до 76,7%.
Інші державні банки також продовжують роботу з підвищення якості своїх кредитних портфелів. У жовтні частка проблемних кредитів у їхніх портфелях знизилася з 43,5% до 42,9%.
Які плани банків щодо подальшого очищення балансів
Списання проблемних кредитів є одним з основних заходів у межах трирічних планів держбанків щодо скорочення обсягів проблемних кредитів.
Ще наприкінці червня Рада з фінансової стабільності розглянула та схвалила представлені держбанками відповідні плани роботи.
Затвердженими планами передбачено скорочення портфеля проблемних кредитів у державних банків на 305 млрд грн за 3 роки.

Частка проблемних кредитів у банках (інфографіка: НБУ)
Чи буде здійснюватися прощення списаних боргів
Списання проблемних кредитів не означає прощення боргів. Банки продовжать роботу зі стягнення відповідної заборгованості.
Крім того, планується проведення реструктуризації життєздатних кредитів, стягнення заставного майна з подальшою реалізацією, а також продаж або уступка прав вимоги за проблемними портфелями.
Затвердження планів роботи держбанків зі зниження частки проблемних кредитів передбачено програмою співпраці України з МВФ.
Нагадування ЛІГА.Money
Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.
- У серпні стало відомо, що частка проблемних кредитів у націоналізованому ПриватБанку за перше півріччя 2020 року збільшилася з 80% до 81%, причому більша частина проблемної заборгованості (88%) – це кредити юрособам, пов'язаним з екс-власниками банку та групою "Приват".
- У листопаді у Нацбанку заявили, що очікують збільшення частки проблемних споживчих кредитів.
Коментарі