В Україні можуть з'явитися іпотечні кредити на 30 років

02.12.2020, 11:46
В Україні можуть з
Фото: depositphotos.com

За певних умов ставки за іпотечними кредитами можуть знизитися до 2-4% річних

Умови іпотечного кредитування, які пропонують українські банки, поступово наближатимуться до умов європейських банків за термінами кредитування і ставкою. Про це повідомив голова правління Правекс-банку Джанлука Корріас виданню FinClub.

"Ми видаємо іпотеку до 20 років. В Італії ви можете взяти іпотеку більше, ніж на 30 років…Якщо вам 30, ви можете взяти в Італії іпотечний кредит на 30 років, але якщо вам 50, вам буде складно взяти 30-річну іпотеку. Усе дуже залежить від ваших вихідних характеристик та інших чинників, таких як заробітна плата, рід діяльності, репутація", – сказав банкір.

За його словами, в Україні наразі немає іпотечного кредитування на 30 років, але в найближчому майбутньому це може змінитися.

Можливі умови

Ставки за іпотечними кредитами, як зазначив Корріас, теж знижуються, а деякі банки вже пропонують іпотеку за ціною менше 10% річних, хоча й потрібен чималий початковий внесок (від 30-40%).

Банкір не виключив, що й в Україні можуть стати реальними кредити під 2-4%, як в країнах Євросоюзу.

"Безумовно, потрібно враховувати багато факторів. Перш за все Національний банк повинен визначати облікову ставку відповідно до монетарної політики утримання інфляції під контролем. У цьому випадку знизяться і кредитні ставки", – зазначив Корріас.

Які наразі умови на ринку

Наразі українські банки надають іпотечні кредити максимум на 20 років (виняток – кредити для внутрішньо переміщених осіб терміном до 30 років). Деякі банки пропонують на перші 1-5 років ставки близько 10% річних, після чого ще на 15-19 років вартість кредиту суттєво зростає, або ж ставка стає плаваючою (з прив'язкою до індексу ставок за депозитами фізосіб UIRD).

Іпотечні кредити за зниженими ставками надаються банками з 1 липня 2020 року в рамках держпрограми "Доступне житло під 10% річних".

У цій програмі беруть участь п'ять банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Правекс-банк та Кредобанк.

Наразі сім банків забезпечують 97% обсягу нових іпотечних кредитів (окрім вищевказаних фінустанов – це банк "Глобус" та Кристалбанк).

Плани уряду

У листопаді Кабінет міністрів доручив Міністерству фінансів створити Українську фінансову житлову компанію для впровадження механізму забезпечення громадян доступним житлом. Ця компанія рефінансуватиме банки (тобто надаватиме їм необхідні грошові ресурси) за рахунок державних та залучених коштів для подальшого іпотечного кредитування фізичних осіб. Кредити громадянам видаватимуть під низькі відсотки як на придбання, так і на будівництво житла.

Передбачається, що кредити за цією програмою надаватимуться на суму до 2 млн грн за низькими відсотковими ставками (від 5% до 7% річних) на строк від 5 до 20 років. Перший внесок складатиме не менше 20% від вартості житла.

Старт відповідної програми планується до кінця 2020 року.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит (у тому числі на придбання житла) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У вересні в Національному банку повідомили, що ринок іпотечного кредитування відновлюється після значного скорочення у перші два місяці карантину.

  • У листопаді в Національному банку проаналізували, як змінюються ставки за іпотекою з початку року.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі