У пошуках дна: продажі нових авто з початку квітня впали на 63%

27.04.2020, 17:25
У пошуках дна: продажі нових авто з початку квітня впали на 63% - Фото
Фото: depositphotos.com

Найстрімкіший спад зафіксований на третьому тижні квітня

Українці купили на 63% менше нових автівок за три тижні квітня у порівнянні із березнем. Такі дані моніторингу інформаційно-аналітичної групи “Автоконсалтинг” повідомив її гендиректор Олег Омельницький.

“Стала зрозуміла глибина ями, куди провалився український авторинок за карантин. Ринок нових авто відкотився в початок 2015 року”, - написав Омельницький. За його інформацією, тоді було продано всього 46 500 штук за рік.

За даними аналітичної групи, протягом другого тижня карантинного квітня спад сповільнився до 44%. За результатами третього тижня квітня зниження продажів досягло 75%.

Продажі автівок для бізнесу зменшилися на 54%. Зниження не таке стрімке завдяки екстреним закупівлям медавтівок і мікроавтобусів для розвезення персоналу.

Загалом у першому кварталі 2020 року українці купили і поставили на облік 99 800 легкових автівок. Первинний ринок легкових авто зменшився більш ніж у два рази порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомили в асоціації Укравтопром 24 квітня.

За січень-березень українці придбали 20 300 нових автівок і 79 500 розмитнених авто, які раніше використовували. Кількість зареєстрованих нових автівок зросла на 11%. А от кількість реєстрацій авто із пробігом порівняно із минулим роком різко зменшилася, бо торік машини з єврономерами можна було розмитнити на пільгових умовах. Цьогоріч через карантин з середини березня призупинили реєстрацію уживаних авто, що також позначилося на динаміці.

Українці, які купували нові авто, найчастіше обирали компактний кросовер Renault Duster. Серед автівок з пробігом лідером продажів став Volkswagen Passat.

  • У 2019 році в Україну ввезли 544 000 легкових автомобілів на загальну суму $ 3,6 млрд, що в 2,4 рази більше, ніж 2018 року.
  • У докарантинний період продажі нових автівок на 20% перевищували показники 2019 року. У лютому українці поставили на облік майже 7000 нових легкових автомобілів.
  • У березні українці купили і зареєстрували 6244 нових легкових автомобілів, що на 15% менше аналогічного показника минулого року.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі