Швидкість розрахунків та безпека. НБУ затвердив правила використання QR-кодів

03.06.2020, 13:41
Швидкість розрахунків та безпека. НБУ затвердив правила використання QR-кодів - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Створені за єдиними правилами QR-коди повинні зробити розрахунки більш зручними та швидкими

Національний банк затвердив єдині підходи до використання та формування QR-кодів для проведення кредитових переказів (перекази з ініціативи платника). Відповідні норми були закріплені у постанові № 68 від 28 травня поточного року, що набрала чинності 3 червня.

У НБУ заявили про бажання надати бізнесу зручний уніфікований інструмент для розрахунків, який би вирішив проблему сумісності різних платформ учасників ринку.

У Нацбанку вважають, що єдині стандарти та підхід до формування QR-кодів дозволять пришвидшити розрахунки та знизити операційні ризики. Це допоможе частіше використовувати QR-коди при оплаті товарів і послуг та для міжрозрахункових переказів. Зокрема, такі зміни повинні стати корисними для тих учасників ринку, які співпрацюють з постачальниками державних, адміністративних та комунальних послуг. 

«По-перше, використовувати QR-код дуже зручно. Адже це майже до нуля знижує вірогідність помилки у реквізитах отримувача чи призначенні платежу. По-друге, платіж відбувається швидко і не потребує додаткових дій від платника», – пояснив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олексій Шабан. Крім того, використання таких кодів сприятиме автоматизації бізнес-процесів та зростанню кількості безготівкових розрахунків.

Як пояснили в НБУ, використання QR-кодів не є обов’язковим, але якщо учасники переказів матимуть бажання їх використовувати, то формувати такі коди будуть вже за єдиними затвердженими правилами.

  • У липні 2019 року Нацбанк розробив правила здійснення платежів за QR-кодами.
  • З серпня того ж року Укрпошта почала оцінювати якість роботи відділень за QR-кодами.

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі