Коли з'явиться іпотека під 10%. В НБУ назвали умови та терміни

02.06.2020, 09:48
Коли з
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Заступниця голови НБУ розповіла про передумови та орієнтовні терміни появи іпотеки зі ставкою 10%

У зв’язку з епідемію коронавірусу та пов’язаним з нею карантином терміни появи іпотеки під 10% перенесли на кінець 2020 року. Для її запуску також будуть потрібні певні умови, розповіла заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова в інтерв’ю FinСlub

Першою передумовою відновлення іпотечного кредитування має стати прозорість ринку нерухомості та платоспроможність позичальників, а це безпосередньо пов’язано з виходом з карантину. Якщо обмеження будуть зняті до кінця червня і розпочнеться відновлення бізнесу, можна буде говорити про запуск іпотеки до кінця цього року, наголосила Рожкова.

Іншою важливою умовою стане ціна, тобто процентна політика банків. Якщо вона буде правильно побудована, то ціна ресурсу може знизитися до рівня, який дозволить видавати кредити на житло під 10%, переконані у Нацбанку. Там нагадують, що банки досі чекають на скасування мораторію на стягнення житла, придбаного за валютні кредити.

Третім моментом є юридичні ризики, які зазвичай закладаються банками у вартість іпотеки (наприклад, заборона на стягнення іпотечного майна), – їх слід приймати до уваги. «Без цього іпотека не те що не полетить, вона не буде запущена», – підкреслила топ-менеджерка НБУ.

  • У січні в Нацбанку планували на 2020 рік іпотеку під 14-15% річних.
  • У квітні президент Володимир Зеленський анонсував програму іпотеки для населення за ставкою 10% річних. На нещодавній прес-конференції, присвяченій річниці президентства, Зеленський заявив, що ставки за іпотечними кредитами найближчим часом зменшаться до 10%.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі