НКЦПФР порівняла Exlimited з B2B Jewelry та застерегла від інвестування

01.06.2020, 17:10
НКЦПФР порівняла Exlimited з B2B Jewelry та застерегла від інвестування  - Фото
Скриншот с сайта (excogroup.com)

Скам-проект спеціалізується на залученні коштів інвесторів під різні стартапи зі щоденним отриманням прибутку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку попередила споживачів фінансових послуг про ризики, пов’язані з інвестуванням у скам-проект Exlimited (у перекладі з англійської “scam” - шахрайський). На думку Нацкомісії, він має ознаки сумнівного і може бути спрямований на незаконне заволодіння коштами інвесторів, йдеться у повідомленні НКЦПФР.

Зокрема, Нацкомісія дійшла висновку, що проект має схожу з В2В Jewelry реферальну програму, коли за кожного нового залученого інвестора вкладник отримує додатковий відсоток прибутку. Наразі Exlimited активно рекламується на YouTube блогерами, які до цього були залучені до реклами В2В Jewelry.

Проект Exlimited пропонує вкладникам депозити зі щоденною ставкою від 0,4% до 1,5%. Клієнти мають можливість відкривати безстрокові депозити (у грошових коштах або криптовалюті), доступні для повернення у будь-який час, але не в повному розмірі.

На вебсайті проекту відсутні адреса офісу, контактні телефони компанії та конкретні назви вже реалізованих проектів, будь-які згадки про компанію у інтернеті датуються кінцем березня 2020 року, а опублікована на сайті ліцензія від 2007 року може бути підробкою, підкреслює НКЦПФР.  

Крім цього, Exlimited анонсував продаж подарункових сертифікатів, що мають ознаки облігацій (боргових цінних паперів). Вони встановлюють відносини позики між власником сертифікату та його емітентом в особі Exlimited і підтверджують зобов’язання емітента виплатити власнику сертифіката його номінальну вартість та інвестиційний дохід. Однак, всупереч визначеному законодавством порядку, Exlimited досі не зареєстрував їх, хоча мав це зробити ще до початку продажів сертифікатів інвесторам. 

Додатково НКЦПФР нагадала, що залучати кошти населення та виплачувати прибуток у вигляді відсотків можливо лише після отримання ліцензії на залучення депозитів, право на яку мають тільки банки та кредитні спілки.

  • У лютому цього року НКЦПФР виявила у мережі фіктивний Український народний банк та попередила про шахрайство.
  • 8 травня Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застерегла від інвестицій у В2В Jewelry, назвавши цей проект "сумнівним".

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі