У Мінціфри хочуть розвивати ринок віртуальних активів

05.01.2021, 19:38
У Мінціфри хочуть розвивати ринок віртуальних активів - Фото
Фото: depositphotos.com

Розробити стратегію розвитку ринку віртуальних активів в Україні допоможе американська компанія

Міністерство цифрової трансформації співпрацюватиме у розробці стратегії розвитку ринку віртуальних активів в Україні з американською компанією Stellar Development Foundation. Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Віртуальні активи існують в електронній формі. Зокрема, це криптовалюти.

Сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю, в рамках якого працюватимуть над розвитком сучасної інфраструктури ринку віртуальних активів.

Документ передбачає співпрацю у таких напрямках:

- надання підтримки проєктам, що спеціалізуються на віртуальних активах;

- врегулювання обігу стейблкоїнів в Україні (стейблкойн – це загальна назва криптовалют, які прив'язані до звичайних валют або фізичних товарів (золота, нафти) і курси обміну яких менш схильні до коливань, ніж курси типових криптовалют);

- сприяння розвитку цифрової валюти Національного банку в Україні;

- розвиток ринку віртуальних активів в Україні.

У Мінцифри зазначають, що більшість провідних країн світу розробляють власні національні цифрові валюти. Національний банк України займається розробкою випуску національної цифрової валюти з 2017 року.

"Вважаємо, що віртуальні активи та національні цифрові валюти є однією з найважливіших інновацій у нашому житті…Ми очікуємо співпраці з Міністерством та іншими зацікавленими сторонами, залученими до розвитку віртуальних активів та нових фінансових інструментів, що базуються на платформі Stellar, для населення і бізнесу", – зазначають у Stellar Development.

Stellar – це платформа для валютних операцій, що працює в режимі реального часу. Вона заснована на початку 2014 року як відгалуження системи Ripple і певний час працювала на однойменному протоколі. Пізніше був розроблений власний open-source протокол Stellar. У процесі роботи використовується власний вид електронної валюти, який раніше називався Stellar, а тепер – Lumen.

Stellar офіційно розпочне свою діяльність в Україні у серпні 2021 року.

На початку грудня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про віртуальні активи", покликаний врегулювати ринок криптовалют в Україні.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі