Марченко: Ціну газу для населення в опалювальний сезон знизять

05.06.2020, 18:21
Марченко: Ціну газу для населення в опалювальний сезон знизять - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Міністр фінансів вважає, що зробити це дозволять кошти від МВФ, Єврокомісії та Світового банку

Завдяки $5 млрд від Міжнародного валютного фонду (МВФ) Україна зможе покрити близько 8% дефіциту бюджету, виплатити заробітні плати, пенсії, доплати лікарям та допомогу соціально незахищеним групам населення, розповів міністр фінансів Сергій Марченко у програмі "Право на владу".

Очільник Мінфіну впевнений, що кредит від МВФ позитивно вплине на економіку держави та відчинить Україні двері для отримання макрофінансової допомоги від Європейської комісії і кредиту від Світового банку. А це дозволить виконати бюджет на цей рік та "зменшити навантаження на гаманці українців".

"Зараз є всі підстави вважати, що ми пройшли складний кризовий етап в економіці. Буде встановлено ринковий механізм формування ціни на газ. Зараз ціна більше 4000, тоді як на ринку ціна – 2275 гривень. Таким чином, ціна на газ в період опалювального сезону для населення буде знижена", – наголосив Марченко.

На червень Нафтогаз встановив наступні ціни на природний газ:

                                                                       Натисніть, щоб збільшити

природний газ Нафтогаз
  • Торік програма МВФ з наданням траншу $3,9 млрд передбачала підвищення цін на газ для населення України до "ринкового рівня".
  • 21 травня Марченко розповів про обсяги нової програми з МВФ з першим траншем орієнтовно на $1,9 млрд. В інтерв’ю 1 червня він наголосив, що в рамках цієї програми підвищення тарифів на газ та електроенергію не розглядається.
  • 22 травня у прес-службі Нафтогазу повідомили, що ціна на газ для населення у травні зменшилася на 21% у порівнянні з квітнем.

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі