Що заважає підвищити гарантовану суму вкладу: ФГВФО назвав головну проблему

21.05.2020, 13:50
Що заважає підвищити гарантовану суму вкладу: ФГВФО назвав головну проблему - Фото
Світлана Рекрут

Нині у разі ліквідації банку споживачам повертають вклади до 200 000 грн

Розмір гарантованої суми відшкодування вкладів не підвищать, поки Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) не поверне борги державі. Про це заявила директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут 21 травня в ході представлення результатів дослідження про те, як за два роки змінилася обізнаність про гарантування вкладів.

“Коли йдеться про довіру до банківської системи, найважливіше питання - це підвищення гарантованої суми вкладів. За останній час помітно зріс суспільний запит щодо цього. Однак підвищення гарантованої суми неможливе без розв’язання проблеми боргів Фонду перед державою”, - сказала Світлана Рекрут.

Вона нагадала, що у 2014-2017 роках Фонд залучив 70 млрд грн від Національного банку і Міністерства фінансів України під ринкові 10-14 % річних.

За її словами, Фонд вже повернув понад 43 млрд грн, повністю розрахувавшись із Нацбанком. Але борг ще досить великий - 48 млрд грн у вигляді векселів і ще 65 млрд грн відсотків.

  • Фонд гарантування вкладів гарантує повернення банківських вкладів на суму до 200 000 грн. Це максимальна сума відшкодування незалежно від кількості рахунків в одному банку.
  • Майже всі категорії депозитів населення протягом останнього тижня квітня показали зростання. За тиждень, що закінчився 30 квітня, гривневі кошти в цілому та строкові гривневі депозити зросли на 0,3%. Валютні кошти вперше від початку відпливу зросли на 0,2%, повідомили у Нацбанку.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі