Банки обіцяють пом'якшення умов кредитування - НБУ

28.07.2020, 14:37
Банки обіцяють пом
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Проведене НБУ опитування показало покращення очікувань банків щодо перспектив кредитування

Банки покращили очікування щодо перспектив кредитування і планують пом'якшувати умови надання кредитів. Про це свідчать результати опитування кредитних менеджерів банків, проведеного НБУ з 18 червня по 9 липня.

"У другому кварталі залишався відчутним негативний вплив коронакризи як на попит населення та бізнесу на кредити, так і на стандарти кредитування. У той же час опитані банкіри очікують відновлення попиту на кредити в наступному кварталі як з боку населення, так і бізнесу, а також пом'якшення умов кредитування”, - наголошується у повідомленні регулятора.

У квітні-червні попит бізнесу на кредити майже не змінився у порівнянні з січнем-березнем. У той же час попит населення на кредити у другому кварталі знизився у порівнянні з першим кварталом через погіршення споживчих настроїв та зменшення витрат на товари тривалого користування.

Інтерес до кредитування підтримувався невисокими відсотковими ставками. Однак у другому кварталі банки зробили жорсткішими стандарти кредитування (внутрішні нормативи та критерії, якими вони керуються у своїй кредитній політиці). Це було пов'язано з очікуваним погіршенням платоспроможності позичальників.

"Пік негативних очікувань банків пройдений минулого кварталу, а вже у поточному опитуванні очікування банків на наступні 12 місяців почали поліпшуватися. Майже 60% респондентів очікують збільшення обсягу кредитного портфеля у наступні 12 місяців, що вдвічі більше, ніж у попередньому опитуванні", - повідомив регулятор.

У третьому кварталі банки очікують відновлення попиту населення на споживчі кредити та іпотеку, а умови кредитування можуть пом'якшитися протягом найближчих трьох місяців. Банкіри не виключають, що якість кредитних портфелів при цьому може погіршитися.

Опитування проводилося серед кредитних менеджерів 24 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 91%.

  • У червні в НБУ розповіли, коли очікувати іпотеки під 10% річних.

  • У середині липня НБУ закликав українців бути обережними з кредитами "під 0%".

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі