Українці зможуть поповнювати платіжні картки у відділеннях Укрпошти

06.01.2021, 14:55
Українці зможуть поповнювати платіжні картки у відділеннях Укрпошти - Фото
Фото: depositphotos.com

У 3000 відділенях Укрпошти, що обладнані платіжними терміналами, відтепер можна поповнити картку будь-якого українського банку

Укрпошта запустила послугу поповнення готівкою банківської картки у своїх відділеннях. Про це йдеться у повідомленні поштового оператора.

"У понад 3000 автоматизованих відділень Укрпошти, що обладнані платіжними терміналами, відтепер можна поповнити картку будь-якого українського банку платіжних систем Visa та MasterCard", – говориться у повідомленні.

Які умови поповнення

Зарахувати можна суму від 50 до 4999 грн за одну операцію.

Комісія за послугу – 1,5% від суми поповнення, але не менше 10 грн.

Умови зарахування коштів залежать від умов банку-емітента картки. Поповнити готівкою можна картку з будь-якою технологією –  безконтактну, з чіпом чи магнітною стрічкою.

"Для отримання послуги клієнту необхідно назвати оператору поштового відділення суму поповнення, мати при собі відповідну кількість готівки з урахуванням комісії, а також банківську картку, яку потрібно поповнити", – пояснюють в Укрпошті.

Зарахувати кошти на картку можна навіть якщо власник не має її з собою. У цьому разі потрібно назвати оператору Укрпошти 16-значний номер картки.

Не тільки поповнення

Крім поповнення платіжної картки у відділеннях Укрпошти, можна також зняти без комісії кошти з банківської картки систем Visa, MasterCard, Простір.

Ця послуга теж стала доступною у понад 3 000 відділеннях Укрпошти, що обладнані POS-терміналами.

Національний поштовий оператор має 5 000 власних POS-терміналів для прийому платіжних карток у найбільш завантажених поштових відділеннях в обласних центрах та населених пунктах, де мешкає більше 2000 жителів.

За кількістю торговельних терміналів Укрпошта входить до п’ятірки найбільших учасників платіжних систем.

Скільки платіжних карток в Україні

За даними Національного банку, загальна кількість емітованих платіжних карток в обігу на початку листопада складала 73,4 млн штук. З них активних (за якими здійснена хоча б одна операція за останні три місяці) – 38,4 млн штук (52,3%).

Із загальної кількості платіжних карток безконтактними є 11,5 млн штук, токенізованими – 3,4 млн штук.

У розрізі платіжних систем ситуація така: карток системи MasterCard в Україні налічується 48,2 млн штук (65,8%), Visa – 24,5 млн штук (33,4%), "Простір" – 0,6 млн штук (0,8%), карток інших платіжних систем – менше 0,1%.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У жовтні стало відомо, що кредитним спілкам можуть дозволити випускати платіжні картки.
  • У грудні стало відомо, що в Україні можуть зникнути безкоштовні платіжні картки.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі