Українці дуже мало знають про податки: результати дослідження

26.11.2020, 11:49
Українці дуже мало знають про податки: результати дослідження - Фото
Фото: depositphotos.com

Жоден з опитаних українців не зміг правильно відповісти на всі п'ять питань щодо податків

Українці мають дуже низький рівень обізнаності у питаннях податків. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення проєкту "Ціна держави".

Жоден з 2000 учасників опитування не дав правильні відповіді на всі 5 питань щодо податків, державних послуг та бюджету.

Лише 1% респондентів відповіли правильно на чотири запитання тесту, 21% опитаних не дали жодної правильної відповіді, 42% відповіли правильно лише на одне питання.

Менше половини (46,1%) правильно відповіли на питання про те, що безкоштовних державних послуг не буває, при цьому більшість українців притримуються протилежної думки.

Лише 10% опитаних правильно відповіли, що найбільше сплачених громадянами податків витрачається на виплату пенсій. 18,2% вважають, що найбільша частка податків йде на оборону, 17,6 – на виплату зовнішнього боргу та фінансування правоохоронних органів (17). І майже третина опитаних не змогла дати відповіді на питання.

42,9% правильно відповіли на питання про те, що є найбільшим джерелом наповнення бюджету (це податки з громадян).

Проблемою для переважної більшості опитуваних стало і визначення частки доходів, яку українські працівники сплачують у вигляді податків.

Третина опитаних припустили, що це близько 20%, майже кожен четвертий не зміг відповісти. І лише 6% громадян знають, що сплата єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб, ПДВ, акцизу і мита разом становить близько 50% доходів більшості українських працівників.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення громадської організації CASE Україна у всіх областях України, крім непідконтрольних територій. У телефонному опитуванні взяла участь 2001 особа.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі