Українцям можуть дозволити анонімні перекази до 25 000 грн

24.06.2020, 17:44
Українцям можуть дозволити анонімні перекази до 25 000 грн - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Ліміт для анонімних переказів пропонують підвищити вп’ятеро

Про це йдеться у законопроекті  № 3686, який зареєстрували у Верховній Раді за ініціативою 22 народних депутатів від політичної партії Слуга народу. Якщо його схвалять, українці зможуть анонімно переказувати в межах України до 25 000 грн.

На думку авторів законопроекту, у разі прийняття він дозволить "відновити справедливість та забезпечити конституційні права та свободи громадян України".

Ліміт 25 000 грн поширюватиметься на всі анонімні грошові перекази від фізичних осіб, за умови, що такі перекази не будуть пов'язані з іншими фінансовими операціями цієї ж особи на суму понад 25 000 грн. 

А от якщо переказуватимуть електронні гроші, банк зобов'язаний отримати інформацію щодо платника та одержувача такого переказу незалежно від суми.

А як зараз?

28 квітня набув чинності закон про фінансовий моніторинг, за яким максимальний розмір грошових переказів в межах країни - це 5000 грн (до прийняття цього закону було - 15 000 грн). 

З цієї дати анонімні перекази від 5000 грн, поповнення на цю суму рахунків інших осіб та сплата за отримані товари та послуги готівкою стали неможливими без відкриття рахунку в банку.

Зараз для підтвердження особи банки найчастіше просять українців пред'явити паспорт або пройти верифікацію за допомогою платіжної картки з введенням PIN-коду.

  • У листопаді 2019 року НБУ спростив процедуру переказу грошей, запровадивши стандарт IBAN.
  • У квітні 2020 року багато банків на період карантину знизили тарифи на перекази та скасували комісії за обслуговування карток.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі