Через пандемію Україні загрожує рецесія, 9 млн громадян можуть збідніти – ООН

13.11.2020, 14:40
Через пандемію Україні загрожує рецесія, 9 млн громадян можуть збідніти – ООН - Фото
Фото: pixabay.com

За даними ООН, в 40% українських сімей хоча б один член родини втратив роботу, а 80% домогосподарств відчули зниження доходів

Пандемія COVID-19 може спровокувати в Україні найсильнішу рецесію за останнє десятиріччя, як наслідок близько 9 млн українців опиняться у бідності. Про це йдеться у звіті ООН "Огляд гуманітарної ситуації – жовтень 2020 року".

В організації підкреслюють, що з початку пандемії понад 80% українських домогосподарств втратили доходи та у більш ніж 40% сімей принаймні один член родини втратив роботу.

"Хоча наразі немає окремих даних стосовно сходу України, ймовірно, соціально-економічні наслідки цього спаду для постраждалого внаслідок конфлікту регіону будуть руйнівними", – зазначається у повідомленні.

На тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу як у міських, так і в сільських районах повідомляється про дефіцит основних ліків, зокрема антибіотиків та антивірусних препаратів.

В ОРДЛО збільшується частка домогосподарств, які мають ту чи іншу заборгованість: 15% у вересні проти 11% до початку пандемії.

Пенсіонери з непідконтрольних територій через обмеження доступу не мають можливості потрапити на підконтрольні території, щоб отримати перевипущені банківські картки.

Як мінімум 200 000 випущених Ощадбанком пенсійних банківських карток власники не отримали (ймовірно, через карантинні обмеження щодо пересування через лінію розмежування).

До початку пандемії пенсіонери з ОРДЛО для отримання пенсії повинні були зареєструватися в якості внутрішньо переміщених осіб та кожні 60 днів мали виїжджати на підконтрольні території для проходження верифікації. Цю вимогу  призупинили на період дії адаптивного карантину в Україні та ще на місяць після його закінчення.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі