З 1 липня українці зможуть самостійно обирати постачальника газу

11.06.2020, 15:19
З 1 липня українці зможуть самостійно обирати постачальника газу - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Для цього буде потрібно сплатити усі борги нинішньому постачальнику

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), спростила правила переходу до іншого постачальника газу та надала українцям право самостійно його обирати, повідомляє у Facebook Нафтогаз. Постанова про внесення відповідних змін з’явилася також на сайті НКРЕКП.

“Тепер українці, нарешті, зможуть вільно обирати постачальника, базуючи свій вибір на кращому сервісі, умовах оплати чи обслуговування”, - йдеться у повідомленні. 

Зокрема, відповідні зміни були внесені до типового договору постачання природного газу побутовим споживачам - тепер споживач має право “перейти на постачання природного газу до іншого постачальника”, а також “за умови відсутності заборгованості за цим договором перед постачальником достроково призупинити чи розірвати цей договір у встановленому цим договором порядку, крім випадків зміни постачальника відповідно до правил постачання”. 

Але новообраний постачальник газу може відмовити споживачу в укладенні договору, якщо не має можливості постачати природний газ або якщо споживач заборгував колишньому постачальнику.

Зміни були також внесені до правил постачання природного газу. Так, щоб укласти про це договір, споживач разом із заявою-приєднанням до умов договору має пред’явити постачальнику оригінальний документ:

- на право власності чи користування відповідним об’єктом (приміщенням);

- що посвідчує особу споживача;

- на представництво перед третіми особами (якщо споживач належним чином оформив довіреність та не діє особисто).

Отримання новим постачальником заяви-приєднання є початком процедури зміни постачальника. Після розгляду заяви постачальник укладає договір чи відмовляє у цьому. Безпосереднє постачання природного газу починається з наступного дня після внесення до реєстру споживачів постачальника, але не пізніше трьох тижнів після реєстрації заяви-приєднання. 

У Нафтогазі переконані, що спрощення процедури зміни постачальника є однією з необхідних умов для повноцінного старту відкритого ринку. Другою такою умовою має стати запуск “постачальника останньої надії”. 

Споживач може звертатися до “постачальника останньої надії”, якщо його попередній постачальник був ліквідований, визнаний банкрутом або не має достатньо ресурсів газу, а також якщо пропозиції від інших постачальників відсутні. “Постачальник останньої надії” діє на умовах типового договору постачання природного газу.

  • 8 квітня директор оператора газотранспортної системи Сергій Макогон заявив, що, на його думку, Україна поки що не готова до запуску повноцінного ринку газу.
  • 24 квітня уряд продовжив до липня спеціальне зобов’язання Нафтогазу продавати газ для населення за пільговою ціною.

 

 

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі