Збитки від ДТП. Як діяти у разі незгоди з розміром страхового відшкодування

12.05.2021, 14:56
Збитки від ДТП. Як діяти у разі незгоди з розміром страхового відшкодування - Фото
Фото: depositphotos.com

Зазвичай ДТП оформлюються працівниками поліції, яких викликають учасники автопригоди

У випадку, якщо постраждала у ДТП особа не згодна з розміром страхового відшкодування, вона може захищати свої права в судовому порядку. Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства юстиції.

Це ж стосується випадків, коли постраждалому відмовляють у виплаті страхового відшкодування.

"Захист прав таких осіб…здійснюється за загальними правилами цивільного судочинства у суді", – зазначають у Мін'юсті.

Особливості судового розгляду подібних випадків

Незважаючи на досить значну кількість подібних справ на розгляді, в судах все ж відсутній єдиний підхід до їх вирішення.

Однак варто враховувати, що у справах, пов’язаних зі страховими правовідносинами, судами всіх інстанцій застосовуються правові позиції Верховного суду.

Тому, звертаючись до суду з позовом про відшкодування шкоди, завданої у ДТП, для вибору ефективного способу захисту своїх прав слід взяти до уваги судову практику, зокрема враховувати правові позиції Верховного суду щодо розгляду такої категорії справ.

Як зазвичай врегульовуються збитки від ДТП

Зазвичай ДТП оформлюються працівниками поліції, яких викликають учасники автопригоди або ж очевидці.

Після притягнення до адміністративної відповідальності водія, винного у скоєнні ДТП, потерпілому слід звернутися до страхової компанії винної особи за отриманням страхового відшкодування.

Інший варіант для водіїв-учасників ДТП – скласти так званий європротокол. Це повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду відповідно до зразка, встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро. Зробити це можна, якщо:

- водії транспортних засобів мають чинні поліси автоцивілки;

- відсутні травмовані (загиблі) люди;

- у водіїв є взаємна згода щодо обставин скоєння ДТП;

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У разі оформлення ДТП європротоколом водії транспортних засобів після складення повідомлення мають право залишити місце пригоди та звільняються від обов’язку інформувати відповідні підрозділи Національної поліції про її настання.

Водій, що спричинив ДТП, у цьому випадку звільняється від адміністративної відповідальності, а постраждала сторона має змогу швидше отримати страхову виплату за шкоду, заподіяну її майну. Розмір страхового відшкодування потерпілому у випадку оформлення ДТП європротоколом є обмеженим та становить максимум 50 000 грн.

Скільки ДТП трапилось в Україні у першому кварталі

У січні-березні в Україні трапилось майже 42 700 ДТП, що на 18% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Середня кількість ДТП за добу у першому кварталі цього року становила 472 випадки, що на 19,1% перевищує показник за січень-березень 2020 року.

Кількість аварій, у яких постраждали люди, знизилася за перші три місяці 2021 року на 16,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року та склала понад 4 400 випадків.

Основними причинами ДТП у першому кварталі цього року були:

- порушення правил маневрування (понад 17 300 випадків);

- перевищення безпечної швидкості (понад 11 100 випадків);

- недотримання дистанції (майже 6 900 випадків);

- порушення правила проїзду перехресть (понад 2 600 випадків).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У квітні стало відомо, що страхові компанії прискорили виплати відшкодування за збитки від ДТП.

  • На початку травня у Моторному (транспортному) страховому бюро України розповіли, як можна врегулювати ДТП за допомогою європротоколу та в яких випадках це неможливо.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі