Збитки від ДТП. Що таке пряме врегулювання та як це працює

16.01.2021, 14:47
Збитки від ДТП. Що таке пряме врегулювання та як це працює - Фото
Фото: pixabay.com

Виплати по системі прямого врегулювання можна отримати від страхової компанії, де застрахований постраждалий, а не від компанії винуватця ДТП

У Моторному (транспортному) страховому бюро роз'яснили, що таке система прямого врегулювання збитків від ДТП та як вона працює. Про це йдеться у повідомленні МТСБУ.

Що означає пряме врегулювання збитків

Це система автострахування, яка передбачає можливість отримання виплати від тієї страхової компанії, де застрахований постраждалий, а не від компанії винуватця пригоди.

Така система не вимагає від застрахованої особи укладання додаткових договорів страхування, крім договору автоцивілки (обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів).

Переваги такої системи

Переваги системи прямого врегулювання збитків для власників транспортних засобів такі:

- у разі ДТП потерпілий має можливість звернутися за виплатою відшкодування до "своєї" страхової компанії для отримання відшкодування. Таким чином він має можливість обрати страхову компанію, яка компенсуватиме не лише збитки, відповідальним за які є він сам, але й отримані ним збитки у ДТП, відповідальним за яку є водій іншого транспортного засобу;

- не доведеться "брати участі у лотереї", звертаючись за відшкодуванням до страхової компанії відповідального за ДТП.

Переваги такої системи для страхових компаній:

- за умови участі в системі прямого врегулювання збитків страхові компанії мають можливість в рази підвищити ефективність регресної роботи (регрес – це зворотна вимога про відшкодування сплаченої страхової суми);

- страхова компанія зацікавлена залучати лояльних клієнтів, надаючи широкий спектр послуг.

Коли можна скористатися системою прямого врегулювання збитків

Це можливо у наступних випадках:

- ДТП сталася за участі виключно двох наземних транспортних засобів та є контактною (тобто наявне зіткнення), незалежно від наявності або відсутності потерпілих, життю та здоров’ю яких нанесено шкоду;

- на обидва транспортні засоби є діючий на момент ДТП договір автоцивілки та страховики обох учасників ДТП є учасниками Системи прямого врегулювання збитків;

- водій одного з транспортних засобів повністю винний у ДТП (немає часткової відповідальності);

- наявна інформація у страхової компанії потерпілої особи щодо полісів учасників ДТП не є суперечливою в частині даних, на підставі яких ідентифікується транспортний засіб (марка, тип, державний реєстраційний номерний знак);

- страховою компанією потерпілої особи чітко визначаються наявність страхового забезпечення на дату ДТП, розмір франшизи та страхових сум.

Особливості прямого врегулювання збитків

У системі прямого врегулювання відшкодовуються лише збитки, завдані майну.

За компенсацією шкоди, нанесеної життю та здоров’ю потерпілого, йому необхідно звернутися до страхової компанії винуватця ДТП.

ДТП може фіксуватися Національною поліцією або шляхом складення європротоколу (тобто без виклику поліції).

Страхувальник, який є потерпілим в ДТП та звернувся спочатку за отриманням страхового відшкодування до "своєї" компанії, має право також звернутися за цим же випадком і до страхової компанії винуватця ДТП (до здійснення страховою компанією потерпілого страхового відшкодування).

Страхувальник, який є потерпілим в ДТП та звернувся спочатку за отриманням страхового відшкодування до страхової компанії винуватця ДТП, втрачає право звернутися за цим же випадком до "своєї" компанії.

Перелік страхових компаній-членів МТСБУ, які є учасниками Угоди про пряме врегулювання збитків, можна знайти на сайті МТСБУ.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі