Ціни на продукти зменшились у передвеликодній тиждень

21.04.2020, 16:54
Ціни на продукти зменшились у передвеликодній тиждень - Фото
Фото: rawpixel

Минулого тижня дешевшали харчові продукти, ліки та паливо. Тютюн та товари для дому дорожчали. Вартість послуг не змінилась, повідомили в НБУ

З 10 по 16 квітня дещо знизилися ціни на продукти, ліки та паливо у порівнянні з попереднім тижнем, оскільки спав ажіотаж та відбулась адаптація до нових умов і зміцнення гривні, - повідомили в Національному банку України (НБУ). Згідно з його статистикою, ціни на харчові продукти за тиждень знизилися на 0,4%, тоді як на початку квітня вони були стабільними, а два тижні поспіль до цього зростали на 1,1% і 1,7% відповідно.

Подешевшали більшість овочів, борошно, лимони та навіть гречка. Ціни на борошно та крупи минулого тижня знизилися на 0,4%, на овочі борщового набору - на 1,7%, на лимони - на 9,3%. Водночас, якщо порівнювати з минулим місяцем, ці товари зросли в ціні на 9%, 14,8% і 53,3% відповідно. Через зменшення пропозиції на тлі карантину зросла ціна яблук (4,5%), салатів (4,9%), огірків (3,4%) і томатів (3,5%). За минулий тиждень алкоголь впав у ціні на 0,5%, а за місяць на 0,6%. В цілому за місяць продукти подорожчали на 3,1%, говориться у звіті НБУ.

Ціни на ліки та паливо поступово знижувалися, а вартість послуг не змінилася, підкреслюють в Нацбанку. Зміцнення гривні призвело до зменшення цін на ліки вже другий тиждень поспіль, а низькі світові ціни на нафту впливають на зниження вартості палива. Зокрема, з початку року середньомісячна ціна бензину А-95+ впала на 13,1% до 25,68 грн/л.

Побутова техніка за минулий тиждень подешевшала на 0,6%, проте за місяць виросла в ціні на 2,7 %. Подорожчали тютюнові вироби - на 0,5% за тиждень і на 1,9% за місяць, а також туалетний папір - на 3,7% і на 9,3% відповідно. Товари для особистої гігієни подорожчали за тиждень на 0,5%, товари для дому - на 1,7%, за місяць відповідно на 3,5% і 4,5%.

  • Мер Києва Віталій Кличко направив звернення до Кабміну з проханням встановити контроль над цінами на ліки, товари медичного призначення та продукти.

  • У березні споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 2,3% (після 2,4% в лютому). У місячному вимірі ціни зросли на 0,8%.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі