Таксі та продаж електроніки: нова фінансова піраміда заробила на українцях 150 млн грн

22.03.2021, 14:24
Таксі та продаж електроніки: нова фінансова піраміда заробила на українцях 150 млн грн - Фото
Фото: Національна поліція

Шахраї пропонували українцям інвестувати у бізнес, пов’язаний із продажем електротехніки та роботою таксі

Кіберполіція припинила діяльність шахрайської фінансової піраміди, організатори якої ошукали понад 55 000 вкладників. Про це йдеться у повідомленні Міністерства внутрішніх справ.

Як діяли зловмисники

Схему організували четверо чоловіків віком від 26 до 43 років. Вони створили власний сайт, де пропонували вкладникам отримувати пасивний дохід від інвестування у бізнес, пов’язаний із продажем електротехніки та роботою таксі.

Для інвестування громадянам потрібно було купити сертифікати вартістю від 300 до 300 000 грн. Організатори обіцяли щоденний прибуток (понад 350% річних) від номіналу сертифікатів у так званій внутрішній валюті.

Внутрішню валюту фігуранти пропонували конвертувати у криптовалюту, однак через технічні властивості сайту вивести прибуток було неможливо. Крім цього, фактична ціна криптовалюти була у 100 разів нижчою від тієї, яку вказували організатори.

У шахрайську фінансову піраміду інвестували гроші понад 55 000 громадян. За попередніми даними, сума збитків сягає понад 150 млн грн.

Працівники поліції провели 11 обшуків за місцями проживання та у автомобілях фігурантів. Обшуки проходили у Київській, Черкаській областях та у столиці. 

Правоохоронці вилучили серверне обладнання, комп’ютерну техніку, гроші, банківські картки, чеки, подарункові сертифікати фінансової піраміди, чорнові записи, мобільні телефони.

Фото: Національна поліція

Фото: Національна поліція

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу. Фігурантам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають. 

Як не стати жертвою шахраїв

У кіберполіції порадили українцям, як не стати жертвами шахраїв, які пропонують надприбуткові інвестиції. 

Правоохоронці підкреслюють, що обіцянка надвисоких доходів у короткі терміни – типова ознака шахрайства.

Аби зменшити ризики інвестування у кишеню шахрая, необхідно:

- критично оцінювати ризики вкладень;

- запитувати у організаторів інвестпроєкту про ліценції та дозволи, як працює проєкт, за рахунок чого отримує доходи. Звичайно, шахрай знайде, що сказати, але його відповідь не матиме жодної конкретики;

- пам’ятати, що не завжди можна довіряти відгукам на сайті інвестиційного проєкту;

- перевіряти сумнівний сайт, номер телефону або банківську картку на сайті кіберполіції в розділі "Stop Fraud". https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/.

Куди можна звертатися особам, які стали жертвами шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі