Суму гарантій за вкладами можуть подвоїти – ФГВФО

16.12.2020, 17:41
Суму гарантій за вкладами можуть подвоїти – ФГВФО - Фото
Фото: depositphotos.com

Підвищення суми гарантій за банківськими вкладами буде здійснюватись у два етапи

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб прогнозують, що у 2021 році сума гарантій за вкладами збільшиться вдвічі (зараз вона складає 200 000 грн). Про це заявила директорка-розпорядниця ФГВФО Світлана Рекрут.

За її словами, необхідними умовами для цього є приєднання Ощадбанку до системи гарантування вкладів, а також завершення реструктуризації боргових зобов’язань Фонду перед Міністерством фінансів.

Вирішення обох питань потребує внесення змін до законодавства України і відповідні законопроєкти вже напрацьовані. Очікується, що Верховна Рада ухвалить їх вже на початку 2021 року.

За словами Світлани Рекрут, підвищення суми гарантій може відбутися у два етапи, причому на першому етапі – удвічі.

"Рада з фінансової стабільності погодила програму реструктуризації боргу Фонду перед Мінфіном. Це дає нам можливість почати обіцяне поетапне підвищення гарантованої суми відшкодування. Наразі розглядається можливість двоетапного збільшення суми гарантування. Перший етап уже наступного року: підвищення гарантованої суми удвічі. Відповідне рішення повинно бути проголосоване Верховною Радою", – сказала директорка-розпорядниця ФГВФО.

Із загальної суми коштів, які Фонд гарантування запозичив у Мінфіну та Нацбанку у 2014-2017 роках, він уже повернув понад половину (43 млрд грн).

З Національним банком вдалося повністю розрахуватися ще минулого року, виплативши 25,6 млрд грн (з яких 5,5 млрд грн – відсотки).

Залишок заборгованості перед Мінфіном – 48,1 млрд грн. При цьому на момент погашення цих зобов'язань (2031 рік) нараховані відсотки сягнуть майже 66 млрд грн.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі