Субсидії в Україні виплачуватимуть лише готівкою

21.05.2021, 11:37
Субсидії в Україні виплачуватимуть лише готівкою - Фото
Фото: depositphotos.com

Надання субсидій у готівковій формі дозволить громадянам оперативніше керувати такими коштами

З травня всі субсидії в Україні виплачуватимуться громадянам лише у готівковій формі. Про це йдеться у повідомленні Міністерства соціальної політики.

Як раніше виплачувалися субсидії

З 2019 року розпочався процес монетизації субсидій, тобто переведення їх виплати у готівкову форму.

Минулого опалювального періоду житлові субсидії надавалися таким чином:

- готівкові виплати здійснювалися для 95% отримувачів;

- безготівкові виплати (шляхом зарахування на рахунок в Ощадбанку) здійснювалися для 5% отримувачів, а це близько        160 000 домогосподарств.

"З травня 2021 року цей перехідний процес завершується і всі субсидії тепер розраховуватимуться і виплачуватимуться громадянам лише у готівковій формі", – зазначають у Мінсоцполітики.

Переваги готівкової форми виплати субсидій

Надання субсидій у готівковій формі дозволить громадянам оперативніше керувати такими коштами, а після оплати за житлово-комунальні послуги вони зможуть вільно розпоряджатися зекономленими сумами.

Отримувачі субсидій зможуть заощаджувати на різниці між призначеною субсидією та вартістю фактично спожитих житлово-комунальних послуг.

В умовах повної монетизації (тобто виплати допомоги лише готівкою) субсидіанти отримують доступ до зекономлених коштів щомісяця (а не наприкінці опалювального сезону, як у випадку з безготівковою виплатою субсидій).

Скільки отримувачів субсидій в Україні

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні у квітні отримували 3,016 млн домогосподарств (у березні – 2,954 млн домогосподарств).

Середній розмір субсидії у квітні становив 923,03 грн (у березні – 1 685,58 грн).

За субсидіями у квітні звернулися 76 143 домогосподарств, а було призначено субсидії 42 936 домогосподарствам, тобто 56% з тих, що звернулися. У березні такі показники складали 134 976 заявок, 72 907 позитивних відповідей та 54% відповідно.

У квітні нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 2,493 млрд грн. З цієї суми готівкою було виплачено допомоги на 2,344 млрд грн, а в безготівковій формі – на 0,149 млрд ​​грн.

У березні було нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 4,801 млрд грн. З цієї суми готівкою було виплачено допомоги на 4,526 млрд грн, а в безготівковій формі – на 0,275 млрд ​​грн.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі