Страховики у 2019 році виплачували водіям більше та швидше

16.03.2020, 14:22
Страховики у 2019 році виплачували водіям більше та швидше - Фото
Фото: depositphotos.com

Власникам полісів автоцивілки стало простіше отримати страхове відшкодування

У 2019 році середній строк страхового відшкодування за обов'язковими полісами автоцивілки скоротився на 11 днів. У середньому компанії здійснювали страхові виплати  за 88 днів. А за схемою прямого врегулювання збитків значно швидше – за 54 дні.

Про це повідомила прес-служба Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Трохи більше половини страховиків відшкодовують збитки у відповідності з законодавством: максимальний строк врегулювання становить 90 днів з моменту подання заяви. 8% компаній роблять це упродовж двох місяців.

Ця статистика свідчить, що, на жаль, українські водії часто купують поліс лише “для галочки” і обирають його не за репутацією страховика, а за ціною.

Майже третину всіх зареєстрованих ДТП – понад  47,5 тис. – оформили за європротоколом, тобто без участі поліції. І кількість європротоколів, і загальна сума відшкодувань (447,8 млн грн) зросли на 35% у порівнянні з 2018 роком.

Європротокол можливо оформити, якщо учасники ДТП не перебувають в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, мають поліси автоцивілки та досягають згоди з приводу вини. Така процедура дозволяє уникнути позбавлення прав і судової тяганини.

Загалом страхові компанії здійснили майже 140 тис. виплат постраждалим в ДТП на суму понад 2,5 млрд грн. Усього на дорогах України торік було зафіксовано 160,7 тис. ДТП. Попри те, що поліс автоцивілки є обов’язковим для кожного водія, не всі їх вчасно купують. Деякі не звертаються до страхових компаній навіть у випадку ДТП.

Нагадаємо:

  • З вересня 2019 року на 30% збільшені максимальні суми виплат за автоцивілкою: до 130 тис. грн за шкоду майну і до 260 тис. грн за шкоду життю та здоров’ю постраждалих.
  • В Україні у грудні 2016 року запрацювала система прямого врегулювання збитків. Ця система дозволяє потерпілому у ДТП звернутися до своєї страхової компанії або до СК винуватця аварії, якщо обидві компанії є учасниками системи. На кінець 2019 року членами системи були 15 страховиків, яким належить 26% ринку автоцивілки.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі