Ставки за депозитами фізосіб продовжують знижуватися – НБУ

11.11.2020, 17:31
Ставки за депозитами фізосіб продовжують знижуватися – НБУ - Фото
Фото: depositphotos.com

Гривневі депозити фізичних осіб у третьому кварталі здешевшали до 8,7% річних

У третьому кварталі 2020 року ставки за 12-місячними гривневими депозитами фізичних осіб знизилися з 9,6% до 8,7% річних. Про це йдеться в огляді банківського сектору, оприлюдненому Нацбанком.

Депозитна динаміка

За 12-місячними доларовими депозитами фізичних осіб ставки у третьому кварталі збереглися на рівні 1,3% річних (цей показник є історично найнижчим).

Різниця між ставками за 3-місячними та 12-місячними гривневими депозитами у липні-вересні збільшилася з 0,2 до 0,5 відсоткових пунктів. Але це не стимулювало зростання строковості депозитів.

Обсяг гривневих вкладів фізичних осіб за третій квартал збільшився на 1,2%. Цей приріст був меншим, ніж за другий квартал цього року (+10,9%).

Найвищі темпи приросту гривневих депозитів фізосіб зафіксували у банках з приватним капіталом (+4,7%) та у Приватбанку (+3,2%).

Обсяг валютних вкладів фізичних осіб за третій квартал зріс на 1,3%.

Ситуація з кредитами

У Нацбанку зазначають, що скасування жорстких карантинних обмежень та зниження кредитних ставок у липні–вересні сприяло відновленню попиту населення та бізнесу на кредити.

Портфель чистих гривневих кредитів населенню (видані кредити мінус погашені) у третьому кварталі зріс на 3,9% (у другому кварталі зафіксовано падіння на 5,0%).

У третьому кварталі вперше за останні кілька років чисті гривневі кредити на придбання, будівництво та реконструкцію нерухомості зростали швидше (+6,9%), ніж портфель кредитів населенню у цілому (+3,9%).

Частка непрацюючих (проблемних) кредитів скоротилася за третій квартал з 48,5% до 45,6% від загального обсягу кредитного портфеля банків. Це відбулося внаслідок списання з балансів повністю покритої резервами заборгованості, за якою банки не очікують надходжень.

Нагадування ЛІГА.Money

Не ризикуйте своїм фінансовим добробутом. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У жовтні у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб пояснили, як гарантуються вклади в іноземній валюті.

  • Також у жовтні стало відомо, що Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні збільшити гарантовану суму відшкодування за банківськими вкладами фізичних осіб лише на 100 000 грн (з 200 000 грн до 300 000 грн).

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі