Середні витрати держави на одного учня школи складають близько 26 700 грн на рік
З 1 вересня в українських школах розпочали або продовжили навчання близько 4 млн учнів. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.
Кількість вчителів у школах країни складає 439 000 осіб.
Видатки загального фонду державного та місцевих бюджетів на отримання повної загальної середньої освіти в школах на 2020 рік затверджені в обсязі 110,4 млрд грн.
Середні витрати держави на одного учня школи складають близько 26 700 грн на рік.
Як уточнили в Міністерстві освіти і науки, до шкіл 1 вересня пішли понад 4,2 млн учнів, з них 428 000 – першокласники.
У Міносвіти наголошують, що в умовах пандемії коронавірусу місцева влада повинна забезпечити навчальні заклади усім необхідним для протидії COVID-19: засобами дезінфекції, миючими засобами та захисними масками.
Близько 8,5 млрд грн залишків освітньої субвенції, що залишалися станом на 1 серпня, Міносвіти дозволило використовувати для забезпечення умов навчання та виплати надбавок вчителям.
У Міносвіти рекомендували засновникам навчальних закладів:
- забезпечити безперебійне водо-, електро-, газо- та теплопостачання шкіл;
- забезпечити підвезення в сільській місцевості учнів та педагогів до шкіл, а також у зворотному напрямку до місця проживання;
- створити умови для організації харчування учнів, належного питного режиму.
Керівники шкіл зобов'язані створити умови для соціального дистанціювання та запобігання скупченню учнів, а також обладнати місця для обробки рук антисептиком та місця збору використаних масок і рукавичок.
Для навчальних закладів, які потрапили в регіони з "червоним" рівнем епідемічної небезпеки, фахівці Міносвіти розробили проект положення про дистанційне навчання. Документ передбачає спрощення процедури дистанційного навчання і враховує особливості дистанційного навчання під час карантину.
У Міносвіти вважають, що у 2021 році необхідно збільшити витрати на сферу освіти. "Граничний обсяг (фінансування), з урахуванням додаткових субвенцій, без капітальних витрат планується на рівні 137,8 млрд грн", – йдеться у повідомленні міністерства.
На початку квітня Міністерство цифрової трансформації та Національний банк анонсували запуск освітнього навчального курсу.
Навчальний курс "Цифрові гроші" було запущено у кінці квітня.
Коментарі