День знань. У Мінфіні розповіли про фінансування шкіл та витрати на одного учня

01.09.2020, 17:35
День знань. У Мінфіні розповіли про фінансування шкіл та витрати на одного учня - Фото
Фото: depositphotos.com

Середні витрати держави на одного учня школи складають близько 26 700 грн на рік

З 1 вересня в українських школах розпочали або продовжили навчання близько 4 млн учнів. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

Кількість вчителів у школах країни складає 439 000 осіб.

Видатки загального фонду державного та місцевих бюджетів на отримання повної загальної середньої освіти в школах на 2020 рік затверджені в обсязі 110,4 млрд грн.

Середні витрати держави на одного учня школи складають близько 26 700 грн на рік.

Як уточнили в Міністерстві освіти і науки, до шкіл 1 вересня пішли понад 4,2 млн учнів, з них 428 000 – першокласники.

У Міносвіти наголошують, що в умовах пандемії коронавірусу місцева влада повинна забезпечити навчальні заклади усім необхідним для протидії COVID-19: засобами дезінфекції, миючими засобами та захисними масками.

Близько 8,5 млрд грн залишків освітньої субвенції, що залишалися станом на 1 серпня, Міносвіти дозволило використовувати для забезпечення умов навчання та виплати надбавок вчителям.

У Міносвіти рекомендували засновникам навчальних закладів:

- забезпечити безперебійне водо-, електро-, газо- та теплопостачання шкіл;

- забезпечити підвезення в сільській місцевості учнів та педагогів до шкіл, а також у зворотному напрямку до місця проживання;

- створити умови для організації харчування учнів, належного питного режиму.

Керівники шкіл зобов'язані створити умови для соціального дистанціювання та запобігання скупченню учнів, а також обладнати місця для обробки рук антисептиком та місця збору використаних масок і рукавичок.

Для навчальних закладів, які потрапили в регіони з "червоним" рівнем епідемічної небезпеки, фахівці Міносвіти розробили проект положення про дистанційне навчання. Документ передбачає спрощення процедури дистанційного навчання і враховує особливості дистанційного навчання під час карантину.

У Міносвіти вважають, що у 2021 році необхідно збільшити витрати на сферу освіти. "Граничний обсяг (фінансування), з урахуванням додаткових субвенцій, без капітальних витрат планується на рівні 137,8 млрд грн", – йдеться у повідомленні міністерства.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі