Сотні тисяч безробітних. Як сфера послуг та малий бізнес переживають карантин

08.04.2020, 17:37
Сотні тисяч безробітних.  Як сфера послуг та малий бізнес переживають карантин - Фото
Ресторани та кафе зачиняються

За даними Опендатабот, продажі кафе та ресторанів з 23 по 29 березня впали на 73%, без роботи залишилось понад 160 000 осіб

Через карантинні заходи у п’ять разів зменшився виторг кафе та ресторанів, утричі впали вартість подобової оренди нерухомості та кількість замовлень таксі. Про це свідчить аналіз відкритих даних Опендатабот - сервіс опублікував інформацію про те, як три тижні карантину позначилися на діяльності українських підприємців та малого бізнесу в сфері послуг.  

Більшість закладів громадського харчування не змогли швидко перелаштуватись на доставку та організувати продаж їжі на винос. Компанія з автоматизації ресторанів Poster повідомила, що 63% усіх її клієнтів після двох тижнів карантину припинили роботу в Україні. Це 2500 закладів.

Враховуючи те, що в Україні є приблизно 50 000 закладів громадського харчування, в Опендатабот вважають, що не працює десь 30 000 з них. 

Продажі кафе та ресторанів з 23 по 29 березня впали в середньому на 73% у порівнянні з попереднім тижнем цього ж місяця ще до карантину. Знизились вони не тільки у столиці (на 78%), але й у Львові — на 78%, в Харкові — на 73%, в Дніпрі — на 65%, в Одесі — на 60%.

Без роботи залишилось понад 160 000 осіб, раніше задіяних у ресторанному бізнесі. Тільки у клієнтів Poster зараз не працює 13 000 співробітників.

Сервіс подобової оренди житла Dobovo сповістив, що ціни на оренду нерухомості впали приблизно в три рази. А більшість номерного фонду, який раніше здавали подобово, власники були змушені здати в довгострокову оренду за значно нижчими цінами, розповів Володимир Безлюдний, співвласник компанії Partner Guest House.

У служби таксі Bond, яка працює в Києві та Одесі, кількість замовлень впала майже втричі. А через надлишок вільних машин середня ціна замовлення зменшилась на 10%. Про це повідомив засновник компанії Петро Обухов. 

  • Спілка українських підприємців разом з Ukrainian Marketing Group провели опитування українського бізнесу. За їхніми даними, 29% українських компаній призупинили свою діяльність на період карантину, 6% повністю закрили свій бізнес. 

  • Третина власників бізнесу (переважно мікро-) заявляють про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці звільнили до 50% співробітників. Власники малого і середнього бізнесу розповіли про зменшення доходів на 25-50% і звільнили від 10 до 25% працівників. Залишилися зовсім без доходів розважальний та транспортний бізнес.

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі