Українці зможуть знімати готівку з карт у касах "Сільпо", "Фора" та Varus

30.07.2020, 16:45
Українці зможуть знімати готівку з карт у касах "Сільпо", "Фора" та Varus - Фото
Фото: pixabay.com

У касах великих супермаркетів українці зможуть знімати готівку з карток (укр.)

З 1 серпня послуга зняття готівки в касі стане доступною у мережах супермаркетів "Сільпо", "Фора", Varus, а також у мережі АЗС "Окко". Про це повідомила прес-служба компанії MasterCard.

Де послуга була доступною до 1 серпня

На початку 2019 року Приватбанк та MasterCard запустили пілотний проект зняття готівки з карт у касах торгових точок. Однак тоді учасниками проекту стали мережа автозаправок WOG та невеликі торгові точки у різних регіонах України.

У проекті не брали участь мережі супермаркетів "Сільпо", "Фора", Varus, а також мережа АЗС "Окко".

Що зміниться з 1 серпня

Ще 7 травня нинішнього року Національний банк ухвалив постанову №59, якою спростив з 1 серпня зняття готівки з карт у касах торгових точок.

Документ передбачає, що магазини, які використовують реєстратори розрахункових операцій (РРО), зможуть видавати готівку з карт у касах, застосовуючи електронні розрахункові документи та фіскальні чеки поряд з паперовими.

"З 1 серпня 2020 року в силу вступає постанова НБУ №59 від 7 травня 2020 року, яка передбачає спрощену та вдосконалену процедуру обліку й здійснення операцій видачі готівки в касах торгових підприємств. Це, в свою чергу, стимулюватиме подальше масштабування послуги", - повідомили у MasterCard.

Спрощення регулятором зняття готівки у касах торгових точок дозволить проекту з 1 серпня перейти від стадії пілотного до більш масштабного. Значно збільшиться кількість точок, де буде доступною ця послуга.

Як працює послуга

З 1 серпня дана послуга реалізовуватиметься компанією MasterCard у партнерстві з ПриватБанком, Ощадбанком та Райффайзен Банком Аваль. Цими фінустановами встановлено найбільше POS-терміналів у різних торгових мережах.

Скористатися сервісом зможуть власники карт MasterCard будь-якого українського банку.

Щоб отримати готівку на касі торгової точки, покупцеві необхідно сплатити товар банківською картою на будь-яку суму та повідомити касиру про бажання зняти готівку.

Максимальна сума видачі готівки - 500 грн на одну транзакцію (незалежно від вартості покупки).

Після підтвердження операції касир видасть чеки з інформацією про придбаний товар та видачу готівки.

"Послуга незабаром буде доступною у більш ніж 90 тис. POS-терміналів ПриватБанку, Ощадбанку та Райффайзен Банку Аваль у торгових мережах", - відзначають у MasterCard.

  • У травні НБУ запропонував спростити переказ коштів в Україні.

  • У червні стало відомо про те, що українцям можуть дозволити анонімні перекази до 25 000 грн.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі