Як часто українці змінюють роботу і скільки часу витрачають на її пошук – дослідження

14.09.2020, 17:35
Як часто українці змінюють роботу і скільки часу витрачають на її пошук – дослідження - Фото
Фото: LIGA.net

Близько 3% українців взагалі ніколи не змінювали роботу. Такими є результати проведеного опитування

Українці найчастіше працюють на одному місці не менше 5 років. Про це свідчать результати опитування, проведеного фахівцями рекрутингової компанії grc.ua (раніше – HeadHunter).

"Опитування показало, що найпопулярніший термін роботи на одному місці – не менше 5 років. Таку відповідь дали 40% респондентів. Серед них часто зустрічалися особи у віці від 31 до 40 років (39%) та у віці від 41 до 50 років (37% )", – наголошується у повідомленні grc.ua.

Кожен третій опитаний (37%) затримується у одного й того ж роботодавця на термін від 2 до 4 років. Раз на рік змінюють роботу 17% опитаних, а раз на півроку – лише 3% опитаних (половина з них – у віці від 24 до 30 років).

Також 3% взагалі ніколи не змінювали роботу.

Натисніть, щоб збільшити

опитування про зміну роботи

Інфографіка: grc.ua

80% роботодавців у ході опитування повідомили, що можуть відмовити у працевлаштуванні претенденту, який часто змінює роботу, навіть якщо ця людина підходить за іншими параметрами.

До переліку професійних сфер, представники яких затримуються на одному місці роботи не менше 5 років, входять: юриспруденція, консультування, топ-менеджмент, наука та освіта, виробництво, маркетинг, бухгалтерія, управління персоналом, адміністративний персонал, IT та телеком.

Найчастіше причиною пошуку нової роботи є низька зарплата, відчуття застою на поточному робочому місці, відсутність задоволення від роботи.

"Але часто буває, що навіть коли ми не задоволені поточним роботодавцем, все ж не наважуємося на зміни. Серед іншого, нас лякає, що цей процес (пошуку роботи) триватиме дуже довго", – наголошується у повідомленні.

Що стосується того, як довго українці шукають роботу, то опитування показало, що у 35% на це йде місяць або навіть менше. Ще трохи більше чверті (27%) респондентів повідомили, що у них це зайняло від одного до двох місяців.

17% опитаних шукали роботу до півроку, а кожен десятий – від шести місяців до року і навіть більше.

Натисніть, щоб збільшити

як довго ви шукали роботу

Інфографіка: grc.ua

На тривалість пошуку роботи впливають досвід та навички (як профільні, так і навички самопрезентації) фахівця, а також пора року і загальна економічна ситуація.

"І якщо на останні два пункти нам навряд чи вдасться вплинути, то питання підвищення власної кваліфікації або більш вигідна подача себе – повністю в наших руках", – повідомили в grc.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі