Зміна постачальника газу. У Мінсоцполітики розробили процедуру для одержувачів субсидій

10.12.2020, 15:24
Зміна постачальника газу. У Мінсоцполітики розробили процедуру для одержувачів субсидій - Фото
Фото: depositphotos.com

Газові компанії будуть надавати інформацію органам соцзахисту про осіб, які змінили постачальника палива

У Міністерстві соціальної політики розробили файл обміну, який надаватиметься постачальникам газу і куди включатимуть інформацію стосовно осіб, які перейшли до того чи іншого постачальника на обслуговування. Про це йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

Що таке файл обміну

Файл обміну дозволить постачальникам газу надсилати на електронні адреси органів соціального захисту населення інформацію стосовно споживачів, які отримують пільги та субсидії, і стали абонентами цих постачальників.

Відповідна інформація надаватиметься постачальниками газу органам соціального захисту населення виключно щодо нових абонентів до 20 числа кожного місяця.

Це передбачається Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Стосовно інших питань щомісячний обмін інформацією між органами соцзахисту населення та виконавцями комунальних послуг (у тому числі щодо розміру тарифів на житлово-комунальні послуги стосовно пільговиків/одержувачів субсидій) залишиться незмінним.

У чому суть змін на ринку природного газу

З 1 серпня в Україні почав функціонувати ринок газу для населення. Тепер громадяни можуть самостійно обирати постачальника палива в залежності від ціни та якості сервісу.

При цьому ціни на газ стають ринковими і не встановлюватимуться державою на пільговому рівні на певний період.

Ціни на газ і для промисловості, і для населення тепер в залежності від ситуації на ринку можуть істотно зростати або знижуватися.

Чому важливо інформувати органи соцзахисту щодо змін постачальника газу

Для розрахунку розміру житлових субсидій органи соцзахисту населення щомісяця отримують від виконавців відомості стосовно надання житлово-комунальних послуг та цін (тарифів) на такі послуги.

Ці відомості надходять до органів соцзахисту на підставі інформації від одержувачів житлових субсидій про перелік одержаних ними житлово-комунальних послуг, а також про підприємства – постачальників цих послуг (назва підприємства, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку і так далі).

У Мінсоцполітики підкреслюють, що своєчасне надання інформації органам соціального захисту населення про зміну отримувачем субсидії постачальника газу забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Скільки одержувачів субсидій в Україні

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у жовтні отримували 2,816 млн домогосподарств, що на 4,1% менше, ніж у вересні (2,937 млн домогосподарств).

При цьому середній розмір субсидії, що становив у вересні 284,39 грн, у жовтні збільшився до 732,0 грн (у 2,6 рази). Це пов'язано з початком опалювального сезону.

  • У липні Кабмін затвердив порядок погашення заборгованості бюджету з виплат житлових субсидій.

  • У вересні у Мінсоцполітики порадили українцям інформувати про вибір нових постачальників газу.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі