Зміна постачальника газу. Для одержувачів субсидій спростили процедуру

08.02.2021, 15:47
Зміна постачальника газу. Для одержувачів субсидій спростили процедуру - Фото
Фото: depositphotos.com

Громадянам тепер не потрібно особисто надавати інформацію органам соцзахисту населення про зміну постачальника газу

Міністерство соціальної політики спростило процедуру зміни газопостачальника для отримувачів пільг і субсидій. Про це йдеться у повідомленні газопостачальної компанії "Нафтогаз".

"Міністерство соціальної політики України за сприяння групи "Нафтогаз" спростило процедуру інформування про зміну постачальника газу для вразливих категорій населення – побутових клієнтів, які отримують субсидії чи пільги", – зазначили у компанії.

Що саме змінилося

Клієнтам тепер не потрібно особисто відвідувати чи повідомляти органи соціального захисту населення про зміну постачальника та щомісячну ціну газу, оскільки тепер між постачальниками та органами соцзахисту налагоджено обмін даними в електронному форматі.

Мінсоцполітики надало інструкції структурним підрозділам з питань соцзахисту населення щодо спрощеної процедури інформування про зміну постачальника для пільгових категорій населення та отримувачів субсидій.

В умовах протиепідемічних заходів та з метою запобігання поширенню COVID-19 місцеві управління соцзахисту населення не повинні вимагати від отримувачів пільг та субсидій додаткового підтвердження чи довідок щодо зміни постачальника.

Субсидіанти та пільговики можуть безперешкодно змінити постачальника газу та отримати вигіднішу ціну на цей вид палива, що особливо важливо для вразливих верств населення.

Зміна постачальника газу не впливає на пільги та субсидії, які нараховувалися громадянину до цього.

Процедура зміни постачальника газу (написання заяви та набір документів) для пільговиків не відрізняється від загальних процедур зміни газопостачальної компанії. Під час подачі заявки клієнт має лише вказати наявність пільг або субсидій.

"Нововведення спрощує процес обміну інформацією для всіх постачальників на ринку та органів соціального захисту населення: проводити обмін даними вони можуть в електронному форматі, а газопостачальні компанії не зобов’язані надавати додаткові відомості… Для нас важливо, щоб подача заявки займала лічені хвилини і від клієнта не вимагалося жодних додаткових дій чи документів", – йдеться у повідомленні.

Якщо у споживача виникають питання щодо нарахування пільг, він може звернутися до найближчого управління соцзахисту населення.

Перевірити наявність пільг можна в особистому кабінеті на сайті gas.ua або у чат-боті GASUA у Viber та Telegram.

У чому суть змін на ринку природного газу

З 1 серпня 2020 року в Україні почав функціонувати ринок газу для населення. Громадяни отримали право самостійно обирати постачальника палива в залежності від ціни та якості сервісу.

Тоді ж ціни на газ стали ринковими (без їх встановлення державою на пільговому рівні на певний період).

Однак з 1 січня 2021 року в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування. У зв’язку зі зростанням вартості газу та комунальних послуг відбулася низка протестів у різних регіонах країни.

Після цього Кабінет міністрів вирішив встановити з лютого граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за 1 куб. м.

Така ціна діятиме тимчасово до кінця карантину, але не довше, ніж до 31 березня 2021 року (майже до кінця опалювального сезону).

В уряді запевнили, що рішення про встановлення граничної ціни на газ не означає відмови від розвитку ринку газу в Україні, а також припустили, що без втручання в ситуацію вже у лютому кубометр газу для населення міг би здорожчати до 12 грн.

Чому органам соцзахисту важливо отримувати інформацію про зміну постачальника газу

Для розрахунку розміру субсидій органи соцзахисту населення щомісяця отримують від виконавців відомості стосовно надання житлово-комунальних послуг та цін (тарифів) на них.

Ці відомості надходять до органів соцзахисту на підставі інформації від одержувачів житлових субсидій про перелік отриманих ними житлово-комунальних послуг, а також про підприємства – постачальників цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку і так далі).

У Мінсоцполітики раніше неодноразово підкреслювали, що своєчасне надання інформації органам соціального захисту населення про зміну отримувачами субсидії постачальників газу забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі